Open Procurement Albania

Loti II. “Blerje e aparatit pėr analizimin e tensionit tė shpimit pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave”.

Contracted Institution Central Purchasing Agency
Tenderer Institution Drejtoria e Pergjithshme e Doganave
Tender object Loti II. “Blerje e aparatit pėr analizimin e tensionit tė shpimit pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave”.
Reference No. REF-82159-08-06-2018
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 1 480 000,00
Type of Contract Purchase of Goods
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 07-08-2018
Last date of Submitted Documents 30-08-2018
Tender Held Date 30-08-2018
No. of Bidders 3
Bidders NOVAMAT SHPK
KRIJON SHPK
ALMedical SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • NOVAMAT s
 • The winning bid ALL without vat 1 222 222,00
  Bidder Announcement date 17-10-2018
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 45 ditė
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Ka pasur ankesa.
  Ka patur ankesė nga operatori ekonomik “KRIJON SHPK”, me nr.916 prot. datė 21.09.2018.
  Me anė tė shkresės nr.916/1prot. datė 25.09.2018 “Kthim pėrgjigje”, Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave mori vendim dhe njoftoi ofertuesin ankimues mbi mospranimin e ankesės.
  Nė pėrfundim tė afatit ligjor tė ankimimit pranė Komisionit tė Prokurimit Publik nuk ėshtė paraqitur asnjė ankesė nga ofertuesit pėr kėtė Lot.

  Ėshtė skualifikuar ofertuesi i mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “ALMedical” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson specifikimet teknike tė pajisjes laboratorike aparat pėr analizimin e tensionit tė shpimit, tė pėrcaktuara nė shtojcėn 10 tė DT, sepse tė dhėnat teknike tė katalogut tė paraqitur nė gjuhėn shqipe nuk janė nė pėrputhje me tė dhėnat teknike tė kėrkuara nga autoriteti kontraktor pėr kėto pajisje, si dhe nė katalogun e pėrkthyer nuk evidentohen disa nga tė dhėnat kryesore tė pajisjes .
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Bidder Announcement

  SUPPORTERS
  Embassy of USA

  The establishment of this portal's database is financially supported from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data