Open Procurement Albania

Loti II. Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”,

Contracted Institution Central Purchasing Agency
Tenderer Institution
Tender object Loti II. Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”,
Reference No. REF-31696-07-26-2019
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 1 533 336 671,00
Type of Contract Public Service Contract
Procurement Method Open Procedure above the high monetary limit
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 29-07-2019
Last date of Submitted Documents 12-09-2019
Tender Held Date 12-09-2019
No. of Bidders 2
Bidders A&T SHA

KASTRATI SHPK & KASTRATI SHA
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • KASTRATI - KASTRATI SHA
 • The winning bid ALL without vat 15.90 % Marzh Fitimi
  Bidder Announcement date 02-10-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 3 (tre) vite
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1. “A&T” SHA :
  Ofertuesi “A&T” SHA nuk pėrmbush asnjė prej kritereve tė kualifikimit tė pėrcaktuara nė Shtojcėn 9 tė DT, pasi ka paraqitur vetėm shtojcėn 2 tė DT-sė (formularin e ofertės ekonomike) dhe asnjė dokument tjetėr tė kėrkuar, pėr tė provuar plotėsimin e kritereve tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Cancellation reason
  Additions Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr: Organi Qendror Blerės, Agjencia e Blerjeve tė Pėrqendruara nė emėr dhe pėr llogari tė autoriteteve kontraktore si mė poshtė:
  Pėr Lotin II. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil)”, me afat tė marrėveshjes kuadėr 3 (tre) vite;

  1. Agjencia Kombetare e Ujesjelles Kanalizimeve dhe Infrastruktures se Mbetjeve, me fond tė marrėveshjes kuadėr 3,750,000 (tre milion e shtėqind e prsėdhjetė mijė) Lekė pa TVSH;

  2. Qendra Kombetare Pritese per Azilkerkues me fond tė marrėveshjes kuadėr 3,750,000 (tre milion e shtėqind e prsėdhjetė mijė) Lekė pa TVSH;
  3. ARRSH, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster me fond tė marrėveshjes kuadėr 10,800,000 (dhjetė milion e tetėqind mijė) Lekė pa TVSH;
  4. Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit me fond tė marrėveshjes kuadėr 885,321,125 (tetėqind e tetėdhjetė e pesė milion e treqind e njėzet e njė mijė e njėqind e njėzet e pesė) Lekė pa TVSH;
  5. Dogana Pogradec me fond tė marrėveshjes kuadėr 5,550,000 (pesė milion e pesėqind e pesėdhjetė e pesė mijė) Lekė pa TVSH;
  6. Sherbimi Kombetar i Punesimit me fond tė marrėveshjes kuadėr 4,907,400 (katėr milion e nėntėqind e shtatė mijė e katėrqind) Lekė pa TVSH;
  7. Drejtoria e Pergjithshme e Doganave me fond tė marrėveshjes kuadėr 84,679,929 (tetėdhjetė e katėr milion e gjashtėqind e shtatėdhjetė e nėntė mijė e nėntėqind e njėzet e nėntė) Lekė pa TVSH;
  8. Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures me fond tė marrėveshjes kuadėr 10,500,000 (dhjetė milion e pesėqind mijė) Lekė pa TVSH;
  9. Hekurudha Shqiptare me fond tė marrėveshjes kuadėr 468,000,000 (katėrqind e gjashtėdhjetė e tetė milion) Lekė pa TVSH;
  10. Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore me fond tė marrėveshjes kuadėr 3,727,620 (tre milion e shtatėqind e njėzet e shtatė mijė e gjashtėqind e njėzet) Lekė pa TVSH;
  11. Spitali Rajonal Durres me fond tė marrėveshjes kuadėr 52,350,597 (pesėdhjetė e dy milion e treqind e pesėdhjetė mijė e pesėqind e nentėdhjetė e shtatė) Lekė pa TVSH
  Transaction / Actual Spending
 • Public Announcement Bulletin Contracts signed under the Framework Agreement Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-31696-07-26-2019
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Bidder Announcement

  SUPPORTERS
  Embassy of USA

  The establishment of this portal's database is financially supported from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data