Open Procurement Albania

Loti IV. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Benzine pa plumb”,

Contracted Institution Central Purchasing Agency
Tenderer Institution
Tender object Loti IV. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Benzine pa plumb”,
Reference No. REF-31700-07-26-2019
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 499 120 815,00
Type of Contract Public Service Contract
Procurement Method Open Procedure above the high monetary limit
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 29-07-2019
Last date of Submitted Documents 12-09-2019
Tender Held Date 12-09-2019
No. of Bidders 2
Bidders A&T SHA

KASTRATI SHPK & KASTRATI SHA
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • KASTRATI - KASTRATI SHA
 • The winning bid ALL without vat 17.9 % Marzh Fitimi
  Bidder Announcement date 02-10-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 3 (tre) vite
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1. “A&T” SHA :
  Ofertuesi “A&T” SHA nuk pėrmbush asnjė prej kritereve tė kualifikimit tė pėrcaktuara nė Shtojcėn 9 tė DT, pasi ka paraqitur vetėm shtojcėn 2 tė DT-sė (formularin e ofertės ekonomike) dhe asnjė dokument tjetėr tė kėrkuar, pėr tė provuar plotėsimin e kritereve tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Cancellation reason
  Additions Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr: Organi Qendror Blerės, Agjencia e Blerjeve tė Pėrqendruara nė emėr dhe pėr llogari tė autoriteteve kontraktore si mė poshtė:
  Pėr Lotin IV. “Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Benzine pa plumb”, me afat tė marrėveshjes kuadėr 3 (tre) vite;

  1. Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit me fond tė marrėveshjes kuadėr 476,711,375 (katėrqind e shtatėdhjetė e gjashtė mijė e shtatėqind e njėmbėdhjetė e njė mijė e treqind e shtatėdhjetė e pesė) Lekė pa TVSH;
  2. Sherbimi Kombetar i Punesimit me fond tė marrėveshjes kuadėr 2,100,000 (dy milion e njėqind mijė) Lekė pa TVSH;
  3. Drejtoria e Pergjithshme e Doganave me fond tė marrėveshjes kuadėr 6,959,440 (gjashtė milion e nėntėqind e pesėdhjetė e nėntė mijė e katėrqind e dyzetė e katėr) Lekė pa TVSH;
  4. Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures me fond tė marrėveshjes kuadėr 13,350,000 (trembedhjetė milion e treqind e pesėdhjetė mijė) Lekė pa TVSH;
  Transaction / Actual Spending
 • Public Announcement Bulletin Contracts signed under the Framework Agreement Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-31700-07-26-2019
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Bidder Announcement

  SUPPORTERS
  Embassy of USA

  The establishment of this portal's database is financially supported from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data