Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
242 46,536,546,474 183 38,847,515,728 34,391,437,473

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli. 458,286,819 Announced Procurement
Urban Regeneration of the Existing Promenade “Naim Frasheri” in Saranda.
Rigjenerimi Urban i Shėtitores Ekzistuese" Naim Frashėri "nė Sarande.
Announced the Winner 570,335,643
Consultant Services for identification, design of prioritized measures to address urgent safety concerns and prevent loss of heritage structures in the castle of Gjirokastra.
Shėrbime konsulente pėr identifikimin, hartimin e masave me pėrparėsi pėr tė adresuar shqetėsimet urgjente tė sigurisė dhe parandalimin e humbjes sė strukturave tė trashėgimisė kulturore nė kėshtjellėn e Gjirokastrės.
Announced Procurement
Reconstruction of the road “Gusmar – Kuc”.
Rikonstruksion i rrugės "Gusmar – Kuc".
Announced Procurement
Reconstruction of the road “Fier – Seman”, Lot 1.
Rikonstruksion i rrugės "Fier - Seman", Loti 1 .
Announced Procurement
Shtesė kontrate “Rikonstruksion i rrugės sė Velipojės, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot III. 69,260,579 Signed the Contract + Additional Contract 69,260,579
Shtesė kontrate “Rikonstruksion i rrugės sė Velipojės, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot I. 65,615,344 Signed the Contract + Additional Contract 65,615,162
Reconstruction of the road “Qafe Thore – Theth”, Shkoder.
Rindėrtimi i rrugės" Qafe Thore - Theth ", Shkoder.
Announced the Winner 613,585,590
Design preparation for the requalification of the coastline Vlore Radhime- Orikum, Lot II.
Pėrgatitja e projektimit pėr rikualifikimin e vijės bregdetare Vlorė Radhime- Orikum, Lot II.
26,097,000 Announced the Winner 24,500,000
Reconstruction of rain water drainage system in the area including the neighborhoods Hajro Cakerri, 4 Heronjte, 28 Nentori, Vlore.
Rindėrtimi i sistemit tė kullimit tė ujėrave tė shiut nė zonėn qe pėrfshijne lagjet Hajro Cakerri, 4 Heronjte, 28 Nentori, Vlorė.
Announced the Winner 35,792,195
Ndėrtimi i Stacionit tė Pompimit, tubacionit kryesor dhe rrjetit shpėrndarės tė ujėsjellėsit tė Grabianit. 160,512,641 Announced the Winner 102,987,111
Supervision services for the road “Pogradec-Tushemisht".
Shėrbime tė mbikėqyrjes pėr rrugėn "Pogradec-Tushemisht".
Announced the Winner 21,360,000
Reconstruction of the road “Pogradec – Tushemisht".
Rikonstruksioni i rrugės "Pogradec - Tushemisht".
Announced the Winner 377,388,382
Urban requalification and construction of the tourism centers in Vermosh.
Rikualifikimi urban dhe ndėrtimi i qendrave tė turizmit nė Vermosh
Announced the Winner 117,844,607
Consultancy services for identification and supervision of potential road safety interventions and road safety inspections.
Shėrbime konsulence pėr identifikimin dhe mbikėqyrjen ndėrhyrjeve postenciale per sigurinė rrugore dhe inspektimet e sigurisė rrugore.
Announced Procurement
Projektim pėr objektin “Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri tek tuneli”. 14,078,834 Announced the Winner 14,006,000
Rikonstruksion i Sheshit Taulantia Bashkia Durres. 362,816,046 Announced the Winner 284,308,036
Rikonstruksioni i Rrugės Balldre - Bend Bashkia Lezhė 372,504,453 Announced the Winner 316,628,785
Ndertimi i pedonales dhe korsise se bicikletave te Liqenit Belshit, Faza e III. 155,703,178 Announced the Winner 101,503,501
Urban Requalification Works in Puka Municipality (second phase).
Punime per Rikualifikimin Urban tė Bashkisė Pukė (faza e dyte).
Announced the Winner 88,928,369
Construction/Reconstruction of Water Supply Systems in Rural Areas in Albania – Lot 3 in the Municipalities of Vlore, Himare, Lushnje and Ura Vajgurore.
Ndėrtimi / Rindėrtimi i Sistemeve tė Ujėsjellėsit nė Zonat Rurale tė Shqipėrise - Loti 3 nė Bashkitė Vlorė, Himare, Lushnje dhe Ura Vajgurore.
Announced Procurement
Rikonstruksion i rrugės Aksi Nacional –Luftinjė (faza e parė –Rruga e Izvorit). 193,696,011 Announced the Winner 109,603,326
Ndertim i ures se Zeze dhe mbrojtje nga permbytjet te qytetit Fushe Kruje. 384,683,580 Signed the Contract 368,248,045
Construction/Reconstruction of Water Supply Systems in Albania - Lot 1 .
Ndėrtimi / Rindėrtimi i Sistemeve tė Ujėsjellėsit nė Shqipėri - Lot 1.
Announced the Winner 719,095,203
Rivitalizimi urban i bulevardit Maliq - Drithas . 189,703,418 Signed the Contract 133,831,303
Reconstruction of Water Supply Systems in Rural Areas in Albania – Lot 2.
Rindėrtimi i sistemeve tė furnizimit me ujė nė zonat rurale nė Shqipėri - Lot 2.
Announced the Winner 10,249,187.69 Euro
Design and Supervision Gjirokastra System of Museums Municipality of Gjirokastra”, Consulting Services.
Projektimi dhe Mbikėqyrja e Sistemit te Muzeve tė Gjirokastrės, Bashkia e Gjirokastrės ”, Shėrbimet e Kėshillimit.
Announced the Winner 219,994 Euro
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.12: “Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin: “Rikonstruksion i Unazės Bujqėsore tė Myzeqesė (Segmenti Rrethrrotullim Imesht-Ngurrez, Fier i Ri – Kashtbardh, QerretKadiaj-Saver Lot 1) Bashkia Lushnje”.
2,641,482 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.13: “Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rikualifikim i Parkut Industrial Kucovė”.
1,945,717 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Rikualifikim i Parkut Industrial Kuēove. 180,382,176 Signed the Contract 127,371,394

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data