Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
200 40,523,704,008 165 37,980,974,411 28,938,098,420

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Mbikqyrje punimesh pėr objektin: Sistemim asfaltim i rrugės Lekdush – Bėnēė – Tepelenė, Lot 1. 2,042,067 Signed the Contract 1,366,667
Sistemim asfaltim i rrugės Lekdush – Bėnēė – Tepelenė, Lot 1. 455,811,059 Signed the Contract 248,275,650
Asistencė teknike pėr zbatimin e projektit arkitektonik gjatė zbatimit tė punimeve pėr “Rehabilitimin e vijės bregdetare tė Vlorės. 15,166,000 Re-Proclaimed and Signed the Contract
Projektet e Detajuara Urbane dhe Programet e Integruara tė Investimit Bashkia Berat dhe Bashkia Pėrmet. 13,439,425 Cancelled Procurement
Studimi i trafikut dhe transportit nė Bashkitė Sarandė dhe Gjirokastėr, nė kuadėr tė Projektit PZHIUE. 3,333,000 Signed the Contract 3,100,000
Rikonstruksion Rruga "B.Curri - Cerrice". 54,480,212 Re-Proclaimed and Signed the Contract 34,894,900
Shėrbimi i mbikqyrjes sė punimeve nė objektin «Shėrbime projektimi pėr Qendrėn sportive argėtuese pėr fėmijė - Berat. 13,520,028 Signed the Contract 12,438,425
Mbikqyrje punimesh pėr “Sistemim-asfaltim i rruges se unazes “poliklinike-7 pallatet” Vlore. 2,269,348 Signed the Contract 1,920,000
Sistemim-asfaltim i rruges se unazes “poliklinike-7 pallatet” Vlore”. 485,833,310 Signed the Contract 346,777,116
Rikonstruksion i rruges autostrade - fshati Bulo. 72,011,026 Signed the Contract 50,297,270
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Tirane. 83,333,333 Announced the Winner
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Shkoder. 20,833,333 Announced the Winner
Ndertimi i rruges “Dhimiter Konomi” (mbi Rrap), Vlore. 408,175,256 Re-Proclaimed and Signed the Contract 364,625,890
Projekt – ide pėr lidhjen e Parkut tė Liqenit me zonėn e varrezave tė Dėshmorėve pranė rrethrrotullimit Sauk. 2,666,000 Signed the Contract 2,600,000
Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 (lidhja e rrugės Transballkanike me autostradėn Fier - Vlorė) si dhe kryerja e punimeve pėr sistemimin e ndricimit, gjelbėrimit dhe trotuareve nė rrugėn Transballkanike Vlorė. 136,249,323 Signed the Contract 118,082,369
Mbikqyrje punimesh pėr “Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2” dhe “Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi Vlore”. 2,765,030 Signed the Contract 2,478,204
Detajimi i Master Planit tė Qytetit Studenti (Studim Fizibiliteti)”
Detailing of Student City Campus Master Plan (feasibility study).
2,092,950 Signed the Contract 2,092,950
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor nė rrugėn IKV-Surrel dhe rrethrrotullimi Shkozė. 35,725,619 Re-Proclaimed and Signed the Contract 32,330,987
Rehabilitimi i bregut tė Liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės sė segmentit Lin – Pogradec. 164,998,901 Re-Proclaimed and Signed the Contract 163,087,646
Rikonstruksioni i shkolles se mesme te bashkuar “Caush Senja”, Tunje. 5,411,801 Signed the Contract 3,784,654
Mbikqyrje e punimeve pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme tė segmentit rrugor Lushnje – Berat, Lot II” dhe “Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin dhe sistemimin e sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone”. 1,514,663 Signed the Contract 1,232,210
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shetitores sė Himarės. 1,105,958 Re-Proclaimed and Signed the Contract 982,000
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qėndrės sportive pėr sportin “Rafting”. 968,913 Re-Proclaimed and Signed the Contract 788,083
Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe hyrje – daljeve nė qendrat e banuara nė segmentin Levan-Kakavijė. 2,840,278 Signed the Contract 2,383,000
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe hyrje-dalje nė qėndrat e banuara nė segmentin Levan – Kakavijė. 130,244,558 Signed the Contract 128,065,926
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 2, Faza II. 9,102,600 Signed the Contract
Sherbim konsulence pėr hartimin e strategjisė pėr zhvillimin e turizmit nė bregdetin e Shqipėrisė. 20,518,960 Signed the Contract 18,378,189
Mbrojtje detare e projektit tė mbushjes me rėrė e plazhit tė Vlorės. 29,550,381 Signed the Contract 29,435,994
Mbikqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Kamcisht – Ngurrėz e vogėl. 199,191 Signed the Contract 190,000
“ Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave” (Marrėveshje Kuadėr ) Signed the Contract 330,785

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data