Open Procurement Albania

Pėr kontrollin ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė Iėngshėm tė naftės (GLN).

Partner / Concesionary Ministria e Financave dhe Ekonomisė
Contract's Object Objekti kryesor i kėsaj procedure ėshtė dhėnia me konēesion /PPP "Pėr kontrollin ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė Iėngshėm tė naftės (GLN)"
Ministria e Financave dhe Ekonomisė “Autoriteti Kontraktues”, fton Operatorėt Ekonomikė nė njė procedurė tė hapur Koncensioni pėr ofrimin e shėrbimit tė kontrollit ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė lėngshėm tė naftės (GLN) (“Shėrbimi”).
Shėrbimi objekt i kontratės pėrcaktohet nė Shtojcėn 12.
Forma e kontratės: Koncesion i Shėrbimeve Publike
Burimi i financimit: Privat
Kohėzgjatja e kontratės ose afati kohor pėr ekzekutimin: Kohėzgjatja e kontratės tė Koncensionit do tė jetė 20 (njėzet) vjet.
Vendndodhja e objektit tė kontratės: Shėrbimi i kontrollit ligjor tė instrumenteve matėse, nėpėrmjet verifikimit tė instrumenteve shpėrndarėse tė karburantit dhe gazit tė lėngshėm tė naftės (GLN)” ka shtrirje nė tė gjithė territorin e Republikės sė Shqipėrisė.
Vlera e kontratės: Vlera e kontratės koncesionare ėshtė vlera e pėrllogaritur referuar pikės 2 tė nenit 20 tė Ligjit 125/2013 “Pėr koncesionet dhe Partneritetin Publik Privat”, tė ndryshuar, e cila sipas vlerės sė parashikuar tė investimit nė studimin e fizibilitetin ėshtė: 64,890,600 Lekė.

REF-85913-09-17-2018
Procurement Method Open Procedure
Concession's Status Signed the Contract
Concessionary Company
 • L91918012B
 • SHOQERIA KONCESIONARE NOA INSPECT
 • Last date of Submitted Documents 18-10-2018
  Concession's Held Date 18-10-2018
  No. of Bidders 1
  Bidders
  Successful Bidder /Supplier / Provider
 • L51622005C
 • Noa Control
 • Cost of Concession
  Concession's Duration 20
  Concession's Announcement Date 24-09-2018
  The winning bid ALL without vat 70,000,000
  Bidder Announcement date 15-07-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT 84,000,000
  Contract date 21-08-2019
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date
  Appeals Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Cancellation reason
  Public Announcement Bulletin Nr.28 – Dt.15-07-2019
  Concessionaire Agreement/Acts

  NJOFTIMI I KONTRATES
  DOKUMENTET E TENDERIT
  Vendim K.P.P. 77 -2019
  VENDIM 365, date 20-06-2018
  Dokument Fitues.pdf
  Lidhja e Kontratės

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data