Open Procurement Albania

Dhėnie me koncesion/PPP tė Aeroportit tė Kukėsit

Partner / Concesionary Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Contract's Object Objekti i kontratės: Dhėnie me koncesion/PPP tė Aeroportit tė Kukėsit
Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė ka vendosur tė implementojė projektin ROT Aeroporti Kukės. Pėrzgjedhja e Ofertuesit Fitues do tė bėhet nė bazė tė njė procedure konkurruese tė hapur, sipas kritereve kualifikuese dhe vlerėsuese tė specifikuara nė kėtė dokument.
Kohėzgjatja e kontratės koncesionare/ ppp ėshtė 35 vite nga hyrja nė fuqi e saj.
Vėnia nė punė e Aeroportit tė Kukėsit ėshtė njė nga angazhimet kryesore tė Qeverisė Shqiptare, parashtruar edhe nė Strategjisė Sektoriale tė Transportit dhe Planit tė Veprimit 2016–2020, miratuar me VKM Nr. 811, datė 16.11.2016.
Forma e kontratės: R.O.T (Rikonstruksion, operim, transferim)
Burimi i financimit: Shoqėri Tregtare private ose Bashkim i tyre / Kapital privat - 2 –
Vlera e parashikuar e projektit: Nuk aplikohet pėr koncesionet
Kohėzgjatja e kontratės : 35 vjet.
Vendndodhja e objektit te kontratės: Aeroporti i Kukėsit ndodhet 3,5 km nė jug tė qytetit tė Kukėsit, ne njėsisė administrative Shtiqn, Kukės.
Procurement Method Open Procedure
Concession's Status Announced the Winner
Concessionary Company
 • L97531201R
 • Kukes International Airport
 • Last date of Submitted Documents 20-12-2018
  Concession's Held Date 20-12-2018
  No. of Bidders 1
  Bidders GLOBAL TECHNICAL MECHANICS SHPK & BAMI SHPK
  Successful Bidder /Supplier / Provider
 • L71529026M-J94416206R
 • GLOBAL TECHNICAL MECHANIC & BAMI
 • Cost of Concession
  Concession's Duration 35
  Concession's Announcement Date 18-10-2018
  The winning bid ALL without vat 7,999,393 Euro
  Bidder Announcement date 07-01-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date
  Appeals Nuk ka ankesa
  Cancellation reason
  Public Announcement Bulletin Nr.02 – Dt.14-01-2019
  Concessionaire Agreement/Acts

  Njoftimi i Koncesionit
  DOKUMENTET E TENDERIT
  VKM
  VKM nr. 429, date 11.7.2018 per miratimin e bonusit per aeroportin e kukesit
  The winner announcement
  Njoftim pėr ndryshime tė Dokumentave Standarde

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data