Open Procurement Albania

Dhėnie me koncesion/PPP tė portit tė jahteve “Marina Rodon”

Partner / Concesionary Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Contract's Object Dhėnie me koncesion/PPP tė portit tė jahteve “Marina Rodon”

Objekti i kontratės: “Dhėnia me koncesion/partneritet publik privat tė portit tė jahteve “Marina Rodon”, propozim i kėrkuar”.
Forma e kontratės: B.O.T (Ndėrtim – Operim – Transferim) .
Burimi i financimit: Investim privat.
Porti ėshtė projektuar tė ndėrtohet nė vijėn bregdetare jugore tė Gjirit tė Drinit, rreth 7 km larg Kepit te Rodonit Porti ėshtė projektuar tė ndėrtohet nė vijėn bregdetare jugore tė Gjirit tė Drinit, rreth 7 km larg Kepit te Rodonit, nė koordinatat gjeografike:
- - Gjerėsi Gjeografike 41ŗ34' 16” Veri
- Gjatėsi Gjeografike 19ŗ 31’ 58” Lindje.

Porti i jahteve "Marina Rodon" ėshtė parashikuar tė ndėrtohet nė bregun lindor tė Adriatikut tė Jugut, nė Gjirin e Rodonit i cili bėn pjesė ne Gjirin e Drinit si njėsia fiziografike me e madhe e bregdetit shqiptar. Pėrgjatė vijės bregdetare tė kėsaj Njėsie, rreth 83 km e gjatė, qė kufizohet nė veri me Kepin Mendre (Ulqin) dhe ne jug me Kepin e Rodonit, ndodhen edhe grykėderdhjet e lumenjve Drin i Lezhės, Mat e Ishem si dhe lagunat e Vilunit, Kune-Vainit e Patogut.
Ref Nr: 32773-08-05-2019
Procurement Method Open Procedure
Concession's Status Announced the Winner
Concessionary Company
 • Last date of Submitted Documents 06-09-2019
  Concession's Held Date 06-09-2019
  No. of Bidders 1
  Bidders Praslin Investment” sh.p.k-“R&T” sh.p.k
  Successful Bidder /Supplier / Provider
 • K52113007F-J61901094G
 • Praslin Investment” sh.p.k & “R&T” sh.p.k.
 • Cost of Concession
  Concession's Duration 35 vite
  Concession's Announcement Date 06-08-2019
  The winning bid ALL without vat 883,461,666
  Bidder Announcement date 07-10-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 35 vite
  Appeals Nuk ėshtė skualifikuar asnjė ofertues.
  Cancellation reason
  Public Announcement Bulletin Nr.42 – Dt.21-10-2019
  Concessionaire Agreement/Acts

  Njoftimi i kontrates
  DPK Porti i Jahteve Marina Rodon
  NJoftim Fituesi

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data