Open Procurement Albania

Blerje oksigjen i lėngshėm pėr pėrdorim mjekėsor pėr nevojat spitalore - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017

Contracted Institution The Apparatus of the Ministry of Health
Tenderer Institution Trauma University Hospital
Tender object Blerje oksigjen i lėngshėm pėr pėrdorim mjekėsor pėr nevojat spitalore (do tė lejohet nėnkontraktimi deri nė 40%) - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017 (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė)
Reference No. REF-65142-01-12-2017
Estimated / Celing Value ALL without VAT 12,093,480
Type of Contract Purchase of Goods
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 13-01-2017
Last date of Submitted Documents 06-02-2017
Tender Held Date 06-02-2017
No. of Bidders 2
Bidders GTS SHPK & MESSER ALBAGAZ SHPK - Bylis PHARMA SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • J61905015B-K78317002F
 • GTS SHPK - MESSER ALBAGAZ SHPK
 • The winning bid ALL without vat 12093480
  Bidder Announcement date 16-02-2017
  Award and Contract Amount ALL with VAT 14512176
  Contract date 27-02-2017
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 31-12-2017
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bylis Shpk
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Shoqėria Bylis Shpk , nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar nė kriteret e pėrgjithshme dhe tė vecanta pėr kualifikim. Kjo shoqėri nuk ka dorezuar ofertė ekonomike
  Cancellation reason
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor- Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement Formulari i njoftimit tė kontratės
  Bidder Announcement Formulari i njoftimit tė fituesit
  Signing of the Contract Nr.24 - Dt.19-06-2017

  Blerje oksigjen i lėngshėm pėr pėrdorim mjekėsor pėr nevojat spitalore - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017

  Contracted Institution The Apparatus of the Ministry of Health
  Tenderer Institution
  Tender object Blerje oksigjen i lėngshėm pėr pėrdorim mjekėsor pėr nevojat spitalore (do tė lejohet nėnkontraktimi deri nė 40%) - financuar nga Buxheti i Shtetit 2017 (Tender i Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė)
  Reference No. REF-65142-01-12-2017
  Estimated / Celing Value ALL without VAT 163,236,992
  Type of Contract Purchase of Goods
  Procurement Method Open Procedure
  Stage Procedure Announced the Winner
  Tender Publication Date 13-01-2017
  Last date of Submitted Documents 06-02-2017
  Tender Held Date 06-02-2017
  No. of Bidders 2
  Bidders GTS SHPK & MESSER ALBAGAZ SHPK - Bylis PHARMA SHPK
  Successful Bidder /Supplier / Provider
 • J61905015B-K78317002F
 • GTS SHPK - MESSER ALBAGAZ SHPK
 • The winning bid ALL without vat 163236360
  Bidder Announcement date 16-02-2017
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 31-12-2017
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bylis Shpk
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Shoqėria Bylis Shpk , nuk ka paraqitur dokumentacionin e kėrkuar nė kriteret e pėrgjithshme dhe tė vecanta pėr kualifikim. Kjo shoqėri nuk ka dorezuar ofertė ekonomike
  Cancellation reason
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor- Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement Formulari i njoftimit tė kontratės
  Standard Tender Documents
  Technical Specification
  Bidder Announcement Formulari i njoftimit tė fituesit
  Signing of the Contract