Open Procurement Albania

B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote. Loti 13 - Cefuroxime

Contracted Institution The Apparatus of the Ministry of Health
Tenderer Institution Hospital Service Directorate of Kurbin
Tender object B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 13 - Cefuroxime (Blerje e Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė pėr 40 Institucione spitalore)
Reference No. REF-68200-02-17-2017
Estimated / Celing Value ALL without VAT 19,250
Type of Contract Purchase of Goods
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 20-02-2017
Last date of Submitted Documents 15-03-2017
Tender Held Date 15-03-2017
No. of Bidders 3
Bidders CFO FARMA - FLORFARMA - TRIMED
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • K21405001N
 • FLORFARMA SHPK
 • The winning bid ALL without vat 19250
  Bidder Announcement date 03-04-2017
  Award and Contract Amount ALL with VAT 23100
  Contract date 28-04-2017
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 15-12-2017
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: CFO Pharma Shpk
  1. Licensa e leshuar nga QKB eshte license e revokuar pas kontrollit te bere ne faqen zyrtare te Qendres Kombetare te Biznesit (www.qkb.gov.al) , gjithashtu e konfirmuar kjo dhe nga vete institucioni.
  2. Per faturat tatimore te paraqitura nuk jane te dukshme mallrat e shitura dhe gjithashtu ka shkelje nga subjekti CFO Pharma pasi jane bere pagesa me para kesh ne dore per vlera te tilla qe kalojne Shumen e 300.000 lekeve ne kundershtim me udhezimin nr.24, neni 59 “PĖR PROCEDURAT TATIMORE NĖ REPUBLIKĖN E SHQIPĖRISĖ, i ndryshuar”
  3. Bari i ofertuar nuk ėshtė i regjistruar
  Cancellation reason
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement Formulari i njoftimit tė kontratės
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract Nr.25 - Dt.27-06-2017

  B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote. Loti 13 - Cefuroxime

  Contracted Institution The Apparatus of the Ministry of Health
  Tenderer Institution
  Tender object B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 13 - Cefuroxime (Blerje e Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė pėr 40 Institucione spitalore)
  Reference No. REF-68200-02-17-2017
  Estimated / Celing Value ALL without VAT 7,012,270
  Type of Contract Purchase of Goods
  Procurement Method Open Procedure
  Stage Procedure Announced the Winner
  Tender Publication Date 20-02-2017
  Last date of Submitted Documents 15-03-2017
  Tender Held Date 15-03-2017
  No. of Bidders 3
  Bidders CFO FARMA - FLORFARMA - TRIMED
  Successful Bidder /Supplier / Provider
 • K21405001N
 • FLORFARMA SHPK
 • The winning bid ALL without vat 6943860
  Bidder Announcement date 03-04-2017
  Award and Contract Amount ALL with VAT
  Contract date
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 15-12-2017
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: CFO Pharma Shpk
  1. Licensa e leshuar nga QKB eshte license e revokuar pas kontrollit te bere ne faqen zyrtare te Qendres Kombetare te Biznesit (www.qkb.gov.al) , gjithashtu e konfirmuar kjo dhe nga vete institucioni.
  2. Per faturat tatimore te paraqitura nuk jane te dukshme mallrat e shitura dhe gjithashtu ka shkelje nga subjekti CFO Pharma pasi jane bere pagesa me para kesh ne dore per vlera te tilla qe kalojne Shumen e 300.000 lekeve ne kundershtim me udhezimin nr.24, neni 59 “PĖR PROCEDURAT TATIMORE NĖ REPUBLIKĖN E SHQIPĖRISĖ, i ndryshuar”
  3. Bari i ofertuar nuk ėshtė i regjistruar
  Cancellation reason
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement Formulari i njoftimit tė kontratės
  Technical Specification
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract