Open Procurement Albania

B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote. Loti 24 - Piperacillin dhe Tazobactam

Contracted Institution The Apparatus of the Ministry of Health
Tenderer Institution "Koco Gliozheni" University Obstetric-Gynecologic Hospital of Tirana
Tender object B1 - Blerje barna sistemi anti-infektivė tė pėrgjithshėm pėr nevoja spitalore, ndarė nė lote - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 24 - Piperacillin dhe Tazobactam (Blerje e Pėrqėndruar nga Ministria e Shėndetėsisė pėr 40 Institucione spitalore)
Reference No. REF-68212-02-17-2017
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 19 600,00
Type of Contract Purchase of Goods
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 20-02-2017
Last date of Submitted Documents 15-03-2017
Tender Held Date 15-03-2017
No. of Bidders 4
Bidders Edna Farma - CFO Pharma - Florfarma - Rejsi Farma
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • FLORFARMA SHPK
 • The winning bid ALL without vat 19 600,00
  Bidder Announcement date 03-04-2017
  Award and Contract Amount ALL with VAT 23 520,00
  Contract date 11-05-2017
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 15-12-2017
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1. CFO Pharma Shpk
  - Licensa e leshuar nga QKB eshte license e revokuar pas kontrollit te bere ne faqen zyrtare te Qendres Kombetare te Biznesit (www.qkb.gov.al) , gjithashtu e konfirmuar kjo dhe nga vete institucioni.
  - Per faturat tatimore te paraqitura nuk jane te dukshme mallrat e shitura dhe gjithashtu ka shkelje nga subjekti CFO Pharma pasi jane bere pagesa me para kesh ne dore per vlera te tilla qe kalojne Shumen e 300.000 lekeve ne kundershtim me udhezimin nr.24, neni 59 “PĖR PROCEDURAT TATIMORE NĖ REPUBLIKĖN E SHQIPĖRISĖ, i ndryshuar”
  2. Rejsi Farma Shpk – Ka paraqitur ofertė ekonomike mbi fondin limit tė pėrcaktuar.
  Fufarma Shpk – Ka paraqitur ofertė ekonomike mbi fondin limit tė pėrcaktuar
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement Formulari i njoftimit tė kontratės
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract Nr.25 - Dt.27-06-2017


  The development of the Red Flags algorithm, is financially supported by the United States Agency for International Development (USAID), through the "Transparency in Health Engagement" project.


  The establishment of this portal's database is financially supported, in the period between July 2016 - January 2017, from the US Embassy Democracy Commission, Small Grants Program.

  The opinions, findings, conclusions and recommendations expressed are those of the author/s and do not necessarily represent those of the Donors.