Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Graphical display of results by tenderer institution

Summary results by tenderer institution

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
166 1157 4,920 36,894,210,018 3,655 26,164,784,414 23,078,066,323

Tenders list

Procuring Authority / Buyer Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Furnizim vendosje matesash uji per vitin 2019 9,720,624 Announced the Winner STE-LA 2000 SHPK 9,531,724.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshatit Ferraj 52,582,578 Announced the Winner 4 A -M SHPK 45,730,907.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar 17,417,495 Announced the Winner VIANTE Konstruksion 16,195,817.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane “Rikualifikim i ambienteve tė impiantit Bovillė”. 214,972,613 Announced the Winner Ed Konstruksion SHPK 199921959.08
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi ne rruget "Bilal Xhaferri, Pjeter Budi, Sef Kosharja, Xhemal Kada, Xheladin Beqiri, Prengaje, Vojo Kushi, Vincens Prenushi, Sado Kosheno, Xhemal Dervishi, Mitat Frashri, Naim Frashri, Themistokli Germenji, Babrru Tirane 43,999,400 Announced the Winner ARB & TRANS-2010 39591618.15
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare" 99,902,997 Announced the Winner Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 93970962.45
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi Dn-426 mm, Dn-200mm ne rrugen "Xhanfize Keko 54,380,004 Announced the Winner Bami SHPK 50,406,959.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Bleje material elektrike dhe mekanike 1,999,984 Announced the Winner R&R KOMPANI 1,600,100.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet furnizimi me uje (nxjerrja nga puna e tubacioni Dn-219 mm celik, Dn-125 mm gize) Adresa: Rr."Shemsi Haka", "Ali Demi"," Idriz Dollaku" 29,619,620 Announced the Winner 2 T SHPK 27255704.49
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Vendosja e manometrave nė 25 pika kryesore tė rrjetit tė ujėsjellėsit. 14,971,415 Announced the Winner SENKA SHPK 14,573,984.00
Sh.A Albpetrol Blerje vacuum truck 10 m3 9,950,000 Announced the Winner Q.SINAJ 9,800,000.00
Sh.A Porti Detar Sarande Rikonstruksion i godinės sė administratės. 1,950,000 Announced the Winner Neal - 86 SHPK 1,406,870.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje thase 5,897,000 Announced the Winner BLERINA KAPEDANI   5,797,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Loti II: Shėrbimi privat i sigurisė fizike pėr N/Stacionin Tirana1, N/Stacionin Tirana 2, N/Stacionin Sharrė, N/Stacionin Rrazhbull, NJMT dhe Zyrat Qėndrore OST sh.a., N/stacionin Elbasan 1, N/stacionin Elbasan 2, N/stacionin Zemblak, N/stacionin Fier 135,207,419 Announced the Winner FLENA RB SHPK & MYRTO Security SHPK & VRANA Security SHPK & VASO Security SHPK 132698842.92
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marrėveshje Kuadėr me objekt:Blerje artikuj kancelarie dhe informatike pėr KESH sh.a 4,750,000 Announced the Winner InfoSoft Office 4028736.40
Sh.A Posta Shqiptare Blerje 4 Bileta udhėtimi me avion Tiranė- Suntec (Singapor) -Tiranė Announced the Winner AR & LO 515,300.00
Albgaz sh.a Blerje bileta avioni vajtje-ardhje me destinacion Tiranė - Milano (Itali) - Tiranė Announced the Winner KELVIN TRAVEL 67,999.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje automjetesh dhe stacione karikimi (per projektit Shko Gjelbėr me njė Flotė tė Modernizuar dhe Ekologjike)"; 44,983,455 Announced Procurement
Sh.A Posta Shqiptare Blerje paisje sigurie (pajisje GPS/GPRS, sistem alarmi, kamera pėr automjetet, sitem vezhgimi DVR/NVR 4 kamera, sitem vėzhgimi DVR/NVR 8 kamera, sitem vėzhgimi DVR/NVR 16 kamera), 17,785,730 Announced Procurement
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane "Furnizim montim tub dhe saraēineska DN 200 pėr magjistralin e shkarkimit tė ujit teknik tek agregatėt nė HEC Vau i Dejės" 2,094,189 Announced Procurement
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Blerje Kimikate. 20,985,915 Signed the Contract ''2 AT'' 20,553,250.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Blerje bileta avioni per linjen ajrore Tirane-Ljubjane e kthim Announced the Winner EXPLORER TRAVEL & TOURS 36,500.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Ndertim stacion pompimi dhe rrjeti Ujesjellesit Kullaj 49,996,429 Announced the Winner ALB - KONSTRUKSION 39,176,125.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje karburant per vitin 2019 3,976,020 Signed the Contract A&T - O L S I SHPK 3,976,020.00 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Shpim pusi dublant Nr 3 B Kafaraj 2,806,000 Signed the Contract A.K.M 2,614,750.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Mbikqyrje punimesh ne objektin “Ndertim stacion pompimi dhe rrjeti Ujesjellesit Kullaj 945,000 Signed the Contract ARENA MK 846,238.30 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Librazhd Sherbimi i ruajtjes se objekteve me roje private 20,015,540 Announced the Winner Nazeri 2000 SHPK 19,836,259.90 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande Blerje 2 automjete per nevojat e Shoqerise. 5,187,326 Signed the Contract Arakopi & POWER INDUSTRIES 4016666.66666667
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt Vangjel Noti,Qemal Dracini, Bruzi dhe Shinat e trenit 12,886,343 Announced the Winner L.T.E CONSTRUCTION 11,904,218.00 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande “Permiresimi i rrjetit te ujesjellesit zona Gjashte”. 1,499,743 Signed the Contract BEQIRI SHPK 1,280,000.00

SUPPORTERS
USAID

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data