Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Graphical display of results by tenderer institution

Summary results by tenderer institution

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
167 1169 4,990 36,569,084,251 3,683 25,468,181,736 22,421,381,210

Tenders list

Procuring Authority / Buyer Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Sh.A Posta Shqiptare Loti i Parė: Rikonstruksion i Filialeve te Postės Shkodėr, Lezhė, Mat dhe Kukės 32,277,999 Announced Procurement
Sh.A Posta Shqiptare Loti i Dytė: Rikonstruksion i Filialeve te Postės Berat, Lushnje dhe Fier 43,596,234 Announced Procurement
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje instalim elektropompa 3,257,933 Signed the Contract VASAA SHPK 2,322,100.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korēė Furnizimi dhe instalimi i sistemit automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm nė fshatin Mborje” sipas Projektit "Bashkėveprimi ndėrkufitar pėr furnizimin me ujė tė pastėr nėpėrmjet njė mjedisi tė shėndetshėm“ ( ”SAVE SAFE WATER”). 13,125,800 Announced the Winner Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 12,841,605.00
Termocentrali Vlore sh.a Blerje materiale per konservimin e impiantit 4,160,000 Announced the Winner Alfred Bėnja 3,982,600.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Sherbim Fotokopje me te Tretet 9,761,975 Announced the Winner PC STORE SHPK 54.70  leke ( Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi ).
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Blerje pajisje kompjuterike dhe informatike 11,968,077 Signed the Contract S&T Albania SHPK 11,608,353.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi ne rrugen:"Bedri Karapici","Hamdi Pepa" 21,129,664 Announced the Winner INA 18,674,926.00 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dytė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet kanalizimi nė Rrugėn e Elbasanit” 2,891,462 Announced the Winner G B Civil Engineering 2,552,166.09 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i pestė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim linje transmetimi nga puseta Yzberisht deri nė Depo Kombinat” 1,451,634 Announced the Winner B-VAAL ENGINEERING 1,318,039.98 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dhjetė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikualifikim i ambienteve tė impiantit Bovillė” 3,994,411 Announced the Winner CIVIL CONS & ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS 3,607,525.48 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje inerte dhe lidhese 1,452,835 Signed the Contract K.M. KONSTRUKSION 1,395,020.00
Sh.A Posta Shqiptare Loti i I-rė: Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe personelit me roje tė kategorisė 1.3.A Qarku Shkoder. 3,830,400 Announced the Winner Nazeri 2000 SHPK 3768622.50
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Biletė avioni Tiranė-Bruksel-Tiranė Announced the Winner ALBTOURS D-VAS tour 45,700.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande Blerje karburanti per nevoat e Shoqerise 6,000,000 Signed the Contract A&T 127,34 leke pa tvsh Marzhi i fitimit 5,8%
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Mirembajtja e sistemit financiar menaxherial SAP 12,780,000 Announced the Winner S-SYSTEMS 12,780,000.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Blerje elektropompa zhytese e panele 13,894,000 Signed the Contract NOVAMAT 10,204,410.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim impianti klorinimi ne ujesjellesat rajonal dhe vendosje matesash ne depo 26,699,117 Announced the Winner K.M.K 24,676,785.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje kancelari dhe zarfa 26,998,000 Announced the Winner
Sh.A Albpetrol Sigurimi i aseteve te shoqerise Albpetrol sha 13,791,601 Announced the Winner Atlantik sha & Sigal sha 13,750,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Mirėmbajtje kondicionerash dhoma e serverave, sistemi i kondicionimit tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme 4,005,320 Announced Procurement
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Furnizim vendosje matesash uji per vitin 2019 9,720,624 Announced the Winner STE-LA 2000 SHPK 9,531,724.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion i linjės se ujėsjellesit Ų 140 mm PE nga baseni i presionit nė Dajt deri nė depon e fshatit Ferraj 52,582,578 Announced the Winner 4 A -M SHPK 45,730,907.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion i Depos me W-4000 m3 nė Partitar 17,417,495 Announced the Winner VIANTE Konstruksion 16,195,817.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane “Rikualifikim i ambienteve tė impiantit Bovillė”. 214,972,613 Announced the Winner Ed Konstruksion SHPK 199921959.08
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi ne rruget "Bilal Xhaferri, Pjeter Budi, Sef Kosharja, Xhemal Kada, Xheladin Beqiri, Prengaje, Vojo Kushi, Vincens Prenushi, Sado Kosheno, Xhemal Dervishi, Mitat Frashri, Naim Frashri, Themistokli Germenji, Babrru Tirane 43,999,400 Announced the Winner ARB & TRANS-2010 39591618.15
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare" 99,902,997 Announced the Winner Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 93970962.45
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi Dn-426 mm, Dn-200mm ne rrugen "Xhanfize Keko 54,380,004 Announced the Winner Bami SHPK 50,406,959.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Bleje material elektrike dhe mekanike 1,999,984 Announced the Winner R&R KOMPANI 1,600,100.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet furnizimi me uje (nxjerrja nga puna e tubacioni Dn-219 mm celik, Dn-125 mm gize) Adresa: Rr."Shemsi Haka", "Ali Demi"," Idriz Dollaku" 29,619,620 Announced the Winner 2 T SHPK 27255704.49

SUPPORTERS
USAID

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data