Open Procurement Albania

Blerje materiale kancelarie pėr nevojat e Bashkisė dhe tė Institucioneve tė Varėsisė sė Bashkisė. (Procedurė e pėrqėndruar me Numėr Reference: REF-04593-04-10-2017)

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

 • Disqualification of all competitive operators except the winner
 • Disqualification of all competitive operators except the winner

Procuring Authority / Buyer Klubi i Futbollit Vllaznia sh.a
Procuring Authority / Buyer Local Unit Shkodėr
Tender object Blerje materiale kancelarie pėr nevojat e Bashkisė dhe tė Institucioneve tė Varėsisė sė Bashkisė. (Procedurė e pėrqėndruar me Numėr Reference: REF-04593-04-10-2017)
Reference No.
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 166 562,00
Type of Contract Purchase of Goods
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 11-04-2017
Last date of Submitted Documents 04-05-2017
Tender Held Date 04-05-2017
No. of Bidders 5
Bidders Mega Plast 2L Shpk - Albamedia Shpk - Colombo Shpk - Infosoft Office Shpk - PC Store Shpk
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • InfoSoft Office
 • The winning bid ALL without vat 66090.56
  Bidder Announcement date 27-06-2017
  Award and Contract Amount ALL with VAT 79309
  Contract date 25-07-2017
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 30 ditė
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Ankesa ka patur. Me shkresėn nr.7394 prot datė 19.05.2017 protokolluar pranė Autoritetit Kontraktor Bashkia Shkodėr ka paraqitur formularin e ankesės pėr prokurimin nė lidhje me vendimin e KVO operatori ekonomik “Albamedia” sh.p.k Me shkresen nr.7194/1 prot datė 25.05.2017 iu kthye pergjigje operatorit ekonomik “Albamedia” sh.p.k duke e marre pjeserisht ne konsiderate ankesen e bere. Me shkresen nr.8267 prot date 02.06.2017 per dijeni Bashkise Shkoder ky operator ėshtė ankuar pranė Komisionit tė Prokurimit Publik. Me vendimin nr.445/2017 date 21.06.2017 Komisioni i Prokurimit Publik nuk pranon ankesen e bere nga operatori ankimues dhe lejon Autoritetin Kontraktor te vazhdoje me hapat e tjere te procedures.
  Ka ofertues te skualifikuar. 1. U skualifikua operatori ekonomik “Mega-Plast-2L”sh.p.k pėr keto arsye: Vertetim OSHEE Burrel nr. 158 prot., dt. 18.4.2016, perfshire edhe marsi 2017 ėshtė nė emėr tė z. Zeni Methasani, ndėrkohė qė admisnitrator pėr MEGA PLAST 2L sh.p.k ėshtė Granit Methasani, vėrtetimi i paraqitur nuk tregon se shoqėria nuk ėshtė debitore ndaj OSHEE. Nuk keni paraqitur njė kontratė notariale pėr marrjen nė pėrdorim nga shoqėria tė kėtij amnbjenti. Vlera e tonerave, zė 35% tė vlerės sė kontratės sipas DST. Nė faturat e paraqitura nga ana juaj me Bashkia Mat, me Qendra Ekonomike e Arsimit, me Shkollėn Hysen Cela", pėr furnizime tė ngjashme, tė cilat nuk arrijnė vlerėn e kėrkuar sipas DST pėr furnizime tė ngjashme. Ka gabim nė oferetė: letra A4 nė ofertė 500 pako, kjėrkohen 210. Ka gabim nė preventiv gabimi ėshtė 3%. 2. U skualifikua operatori ekonomik “Albamedia” sh.p.k pėr kėto arsye: Nė pėrgatitjen e ofertės, nuk ėshtė respekuar fondin limit pėr ēdo Autoritet Kontraktor. Oferta ėshtė paraqitur pėr sasitė totale dhe jo tė ndara sipas secilit autoritet kontraktor. Vlera e tonerave, zė 35% tė vlerės sė kontratės sipas DST. Nė faturat e paraqitura nga ana juaj me MEGATEK me vlerė totale 4,584,598 lekė me tvsh pėr furnizime tė ngjashme, nuk arrijnė vlerėn e kėrkuar sipas DST pėr furnizime tė ngjashme. Kontratė furnizimi me FSHF me dt. 31.3.2016 s'ka vlerė. Faturat me FSHF, shumica janė parapagim tė pashoqėruara me artikujt e furnizuar. Kontrata e qerasė pėr objektin nuk ėshtė para noterit. Gjė qė bie nė kundėrshtim me Kodin Civil. 3. U skualifikua operatori ekonomik “ Colombo” sh.p.k. pėr keto arsye: Nė pėrgatitjen e ofertės, nuk ėshtė respekuar fondin limit pėr ēdo Autoritet Kontraktor. Oferta ėshtė paraqitur pėr sasitė totale dhe jo tė ndara sipas secilit autoritet kontraktor. Certifikata e gjendjes financiare tė lėshuar nga Banka Credins ėshtė e dt. 28.4.2017 nė shumėn 4,097,870.53 lekė. Sipas DST duhet tė jetė e lėshuar jo mė vonė se 5 (pesė) ditė nga data e hapjes se ofertave. 3. Kontrata e paraqitur si punė e ngjashme me Autoritetin e Aviacionit Civil me vlere 112 400 lekė me tvsh ėshtė fotokopje.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Bidder Announcement NR.26 - DT.03-07-2017
  Signing of the Contract NR.30 - DT.31-07-2017

  SUPPORTERS
  USAID

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data