Open Procurement Albania

Graphical display of results by searched conditions

Summary results by searched conditions

Tenderer institution no. Successful Bidder /Supplier / Provider No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
11 ZDRAVO 35 625,273,966 36 625,273,966 607,885,481

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Berat Rikonstruksioni i konviktit te djemve te shkolles : Kristo Isak –Berat 23,222,295 Announced the Winner ZDRAVO 21,364,684.00
Local Unit Roskovec RIKUALIFIKIM URBAN I BLLOKUT L.AGACAJ (ISH-BAXHO) 13,200,203 Signed the Contract ZDRAVO 12487097.45
Local Unit Cėrrik Rikonstruksion i rrugeve rurale dhe te brendshme 73,812,958 Signed the Contract ZDRAVO 73,458,520.00
Local Unit Kuēovė Ndėrtim Shtesė Kati Biblioteka Kuēovė " 6,053,502 Signed the Contract ZDRAVO 5,984,822.00
Local Unit Prrenjas Grumbullimi i vendburimeve ujore per furnizimin me uje te fshatit Berzeshte, Bashkia Prrenjas. 10,134,523 Re-Proclaimed and Signed the Contract ZDRAVO 10,106,439.00
Local Unit Prrenjas Rehabilitim/Pėrforcim banesash ekzistuese 13,332,842 Signed the Contract ZDRAVO 13,296,931.00
Local Unit Berat Rikonstruksion ujėsjellėsi i fshatit Bogdan 1,499,715 Signed the Contract ZDRAVO 1,449,842.00
Local Unit Cėrrik Rehabilitim - Perforcim banese ekzistuese 17,387,000 Signed the Contract ZDRAVO 17,362,113.00
Local Unit Has Rahabilitim i rrugėve lagje Peka dhe Pazari i Vjetėr, Bashkia Has. 46,942,988 Signed the Contract ZDRAVO 46,496,359.00
Local Unit Prrenjas Ndėrhyrje pėr stabilizimin e ēarjeve nė shkollėn e mesme "Dilaver Nezha", Qukės 29,088,033 Re-Proclaimed and Signed the Contract ZDRAVO 28,767,586.00
Local Unit Kuēovė Rikonstruksioni i objekteve tė komunitetit Rom dhe Egjiptiane Kuēovė dhe banues nė zona rurale 12,319,335 Signed the Contract ZDRAVO 12,145,527.00
Local Unit Berat Mirembajtje ujesjelles, rikontruksioni i linjes se ujesjellesit Kostren 1 dhe vepres se marjes 4,166,587 Signed the Contract ZDRAVO 4,134,613.00
Local Unit Fier Blerje materiale pėr mirėmbajtjen e kopshteve, shkollave dhe ēerdheve nė Bashkinė Fier 11,999,920 Re-Proclaimed and Signed the Contract ZDRAVO 8,996,000.00
Local Unit Roskovec Ndėrtim sinjalistike nė qytet - faza e parė 36,120,953 Signed the Contract ZDRAVO 36,041,863.00
Local Unit Has Shpenzime Mirėmbajtje Rruge Rurale, Kanalizime 6,521,593 Signed the Contract ZDRAVO 4,701,000.00
Local Unit Lushnje Blerje pllakash trotuari dhe materiale pėr shtrim trotuari 3,332,010 Announced the Winner ZDRAVO 3,278,700.00
Local Unit Has Pastrim kanale kryesore, dytėsore dhe ushqyes tė skemave ujitėse 5,044,000 Announced the Winner ZDRAVO 3,722,500.00
Local Unit Kuēovė Rikonstruksioni I Sheshit dhe Fushave Sportive tek Shkollat “Gaqi Karakashi dhe 28 Nentori" 18,593,109 Signed the Contract ZDRAVO 18,303,173.00
Local Unit Prrenjas Rikonceptim i qendrės sė qytetit dhe rikonstruksioni i fasadave tė qytetit Prrenjas 77,261,647 Signed the Contract ZDRAVO 76,421,069.00
Local Unit Lushnje Blerje pllakash trotuari dhe materiale pėr shtrim trotuari 8,333,280 Signed the Contract ZDRAVO 8,008,900.00
Local Unit Berat Rikonstruksioni I fasadave tė ndėrtesave tė banimit dhe stadiumit "Tomori" nė bulevardin "Republika" 72,480,695 Signed the Contract ZDRAVO 70247274.62
Local Unit Skrapar Rehabilitimi i kanalit Ujites: "Rog- Zaberzan" 12,078,754 Re-Proclaimed and Signed the Contract ZDRAVO 12,008,100.00
Local Unit Cėrrik Pastrimi i kanaleve kullues faza I, Bashkia Cėrrik 3,259,562 Signed the Contract ZDRAVO 2,412,728.00
Local Unit Prrenjas Ndėrtim trotuari pėrgjatė rrugės nacionale (ndriēim, gjelbėrim etj) 68,187,005 Signed the Contract ZDRAVO 67,885,424.00
Local Unit Berat Reconstruction and Adaption of the Offices for the Service to the Customer - Financed from the Institution income 1,914,160 Re-Proclaimed and Signed the Contract ZDRAVO 1,326,981.00
Local Unit Prrenjas Energy Efficiency at Palace No.28, Minatori St., Prrenjas Municipality - State Budget 8,286,490 Re-Proclaimed and Signed the Contract ZDRAVO 8,197,409.00
Local Unit Lushnje Blerje materialesh per: Sistemimin e Pusetave ne zonen e Bubullimes dhe Krutjes 399,000 Signed the Contract ZDRAVO 335,698.00
Local Unit Kuēovė Reconstruction of Kongresi i Lushnjes Street 12,077,700 Signed the Contract ZDRAVO 11,521,787.00
Local Unit Cėrrik Blerje Produkte Ushqimore dhe perime per konviktin e shkolles Bujqesore 152,840 Signed the Contract ZDRAVO 135,019.00
Local Unit Finiq Riparime ne Shkollat e Bashkise Finiq 800,000 Signed the Contract ZDRAVO 689,999.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data