Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 3261 28,602 146,300,491,115 21,574 125,413,390,753 110,450,665,414

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Tiranė Rehabilitimi i rreshqitjes me mure guri gabion ne Fshatin Linze, Tirane 1,311,615 Cancelled Procurement Meni SHPK 1,299,341.00
Local Unit Poliēan Rivitalizimi i tre lagjeve ne qytetin Polican 16,732,826 Announced Procurement
Local Unit Poliēan Shpenzime per blerje karburant 2,666,211 Announced Procurement
Local Unit Tiranė Furnizim dhe sherbime me ushqim (katering) per mensen e Qendres Sociale per vitin 2020 4,849,167 Announced Procurement
Local Unit Tiranė Furnizim me ushqim per mensen sociale 5,021,666 Announced Procurement
Local Unit Elbasan Mbikqyrje e punimeve per objektin: Punime emergjente per riparimin e argjinatures anesore te perroit te Zaranikes 139,166 Signed the Contract ERALD-G SHPK 138,000.00
Local Unit Elbasan Punime emergjente per riparimin e argjinatures anesore te perroit te Zaranikes 8,892,212 Signed the Contract Ergi SHPK 8,867,240.00
Local Unit Tiranė Blerje 1 (njė) bilete udhėtimi vajtje-ardhje, pėr nė Amiens, France Announced the Winner AMADEUS TRAWELL AND TOURS 95,000.00
Local Unit Tiranė Blerje 1 (njė) bilete udhėtimi vajtje-ardhje, pėr nė Amiens, France Announced the Winner Asllan Qeli 54,800.00
Local Unit Tiranė Blerje 1 (njė) bilete udhėtimi vajtje-ardhje, pėr nė Amiens, France Announced the Winner ALBTOURS D-VAS tour 48,000.00
Local Unit Durrės RIKONSTRUKSION I ZYRAVE EKZISTUESE. 14,204,935 Signed the Contract INA & A.L-ASFALT 13,867,450.00
Local Unit Lezhė Studim-projektimi sipas detyrave te projektimit i objekteve
• Rikonstruksion i shkolles 9-vjecare Fran Ivanaj, ne Ishull-Shengjin
• Rindertim i shkolles 9-vjeēare At Zef Pllumbi, Shengjin
• Ndertim i ujesjellesit ne fshatrat Pllane, Zejmen, Markat
9,819,439 Signed the Contract A.SH.Engineering Shpk & Arena MK Shpk & XH&Miler Shpk & G&L Construction Shpk 9,670,000.00
Local Unit Roskovec Permiresim i furnizimi me uje per qytetin e Roskovecit. 134,403,337 Announced the Winner NG STRUCTURES & G.P.G. COMPANY & Shendelli 134,021,886.00
Local Unit Urė Vajgurore Supervizim per objektin «Rikonstruksion i Rrjeteve shperndares te Ujesjellesit ne Bashkine Ura Vajgurore» 1,601,893 Announced the Winner ARENA MK 1,449,819.00
Local Unit Gramsh Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Blerje karburanti pėr sektorėt vartės Signed the Contract KOMJANI SHPK
Local Unit Fier Blerje Matesash Mekanik Uji ½ dhe matesa uji 1* ½ dhe aksesore te ndryshem 9,830,950 Signed the Contract ALPHA SOLUTIONS GROUP 9,481,570.00
Local Unit Shkodėr Sherbim Interneti 1,748,952 Signed the Contract ITCOM SHPK 980,000.00
Local Unit Tiranė -Loti i katert: Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertim rrjet ujesjellesi dhe venie ne pune e rrjetit ekzistues ne zonen e Shkozes se Siperme’’ 107,524 Announced the Winner B-VAAL ENGINEERING 99,253.00
Local Unit Tiranė Transporti i nxenesve te shkolles Luigj Gurakuqi per vitin 2020 1,916,667 Announced the Winner Shpresa-Al SHPK 1,914,500.00
Local Unit Berat Blerje karburanti per vitin 2020 3,075,208 Announced Procurement
Local Unit Tiranė Blerje preparate per dezinfektim, dezinsektim dhe deratizim 4,166,400 Announced Procurement
Local Unit Lushnje Transport dhe akomodim i ekipit tė parė tė Klubit tė Futbollit dhe Akademisė, Lushnje 4,960,000 Announced the Winner TEMPO 4,838,524.00
Local Unit Tiranė Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje kuadėr: Shėrbim printimi fatura uji Signed the Contract ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES SHPK
Local Unit Tiranė Blerje preparate pėr dezinfektim, dezinsektim dhe deratizim 4,166,400 Cancelled Procurement
Local Unit Tiranė Menaxhimi dhe mirembajtja e sheshit "Skenderbej" 133,329,036 Announced the Winner Fusha Shpk & Pastrime Silvio Shpk 120,278,173.00
Local Unit Tiranė Mirembajtje Software dhe te lexim faturim ( tablet reader) dhe webservice. 7,991,667 Signed the Contract JEHONA SOFTWARE 7,760,000.00
Local Unit Gjirokastėr Loti 1 Veze 564,672 Announced Procurement
Local Unit Gjirokastėr Loti 2 Qumesht dhe nenprodukte te tij 2,802,449 Announced Procurement
Local Unit Gjirokastėr Loti 3 Mish viēi / pule 1,484,354 Announced Procurement
Local Unit Gjirokastėr Loti 4 Ushqime koloniale 1,303,528 Announced Procurement

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data