Open Procurement Albania

Graphical display of results by searched conditions

Summary results by searched conditions

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 1453 8,182 30,022,047,099 5,646 25,264,911,913 21,966,413,606

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Korēė LOTI 2 BENZINE 2,790,562 Announced the Winner AROIL COMPANY Marzh fitimi 5%.
Local Unit Librazhd Furnizim me mish per vitin 2019, Loti II 1,843,920 Signed the Contract Olta Sharra 1,841,359
Local Unit Librazhd Furnizim me ushqime per vitin 2019, Loti I 4,752,495 Signed the Contract Olta Sharra 4,739,470
Local Unit Tiranė 'Rikonstruksion i shkolles Sabaudin Gabrani 1' 50,619,360 Signed the Contract KLAJGER KONSTRUKSION SHPK &Ed Konstruksion SHPK 45,453,275
Local Unit Tiranė "Rehabilitimi i Pjesshem dhe Instalimi i Sistemit te Ngrohjes ne Shkollen 9-vjecare Dh. Leka dhe Ndertim i Palestres Faza II" 20,833,333 Signed the Contract KLAJGER KONSTRUKSION SHPK 18,655,654.00
Local Unit Tiranė Loti II: Ofrimi i shėrbimit online pėr monitorimin e trafikut urban 62,497,774 Announced the Winner ALBTELECOM SHA 60,696,480
Local Unit Gramsh Rikonstruksioni i rrugės nė lagjen "Xhile Liēi" Gramsh. 833,000 Signed the Contract BLERIMI SHPK 764,028
Local Unit Prrenjas BLERJE USHQIMESH PĖR KOPSHTIN DHE ĒERDHEN 3,274,315 Announced the Winner Nelsa SHPK 3,089,416
Local Unit Bulqizė Blerje karburanti 2019, nafte (diesel) Bashkia Bulqize" 8,000,000 Signed the Contract KASTRATI Marzh fitimi 16.40%
Local Unit Belsh Rikonstruksion i shkolles 9 - vjecare Seferan 16,663,408 Signed the Contract FLED SHPK- SHKELQIMI 07 12,450,370
Local Unit Klos Blerje makine Zjarrfikėse 3,208,333 Signed the Contract TIMAK 3,200,000
Local Unit Mat Blerje baze materiale per konviktin 3,718,452 Signed the Contract BOLT SHPK 2,841,940.00
Local Unit Tiranė Loti I - Blerje mish vici, mish pule dhe vezė 38,342,424 Signed the Contract MC.CATERING SHPK - REGLI SHPK 38,323,655
Local Unit Tiranė Loti V Blerje fruta dhe zarzavate 50,646,594 Signed the Contract Mc Catering SHPK-EGLENTI SHPK-REGLI SHPK 50,627,050
Local Unit Tiranė Loti IV Blerje artikuj ushqimor 36,360,461 Signed the Contract Mc Catering SHPK-EGLENTI SHPK-REGLI SHPK 36,325,900
Local Unit Tiranė Loti III Blerje bukė thekre dhe integrale 14,834,173 Signed the Contract Mc Catering SHPK-EGLENTI SHPK-REGLI SHPK 9,773,250
Local Unit Tiranė Rikonstruksioni i rrugėve Kel Kodheli dhe Skėnder Shtylla 41,300,000 Signed the Contract LLAZO SHPK & METEO SHPK 35,062,302
Local Unit Shkodėr Realizim i memorialit per te persekutuarit politik. 2,250,000 Re-Proclaimed and Signed the Contract Dylber Neziri 2,240,000
Local Unit Kolonjė Blerje karburant GAZOIL 10 ppm dhe Benzine (Premium Unl 10 ppm) per vitin 2019 10,245,274 Signed the Contract O L S I SHPK 10,245,274.00
Local Unit Tiranė Ndėrtimi i Trotuarėve nė rrugėt Kasem Shima dhe Skėnderbe Mėzez Kodėr. 8,333,333 Signed the Contract KOMBEAS SHA 4,855,022
Local Unit Vlorė Prodhim soletina Betoni viti 2018 1,816,813 Signed the Contract STE-LA 2000 SHPK 1,754,400
Local Unit Selenicė Blerje Dru Zjarri 1,826,650 Signed the Contract LESKAJ 1,815,100
Local Unit Tiranė Loti i Gjashtė Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim kopsht & Ēerdhe e integruar, Kodėr Kamėz 440,833 Signed the Contract NOVATECH STUDIO 358,455
Local Unit Tiranė Loti i Pestė Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Sistemimi dhe Rehabilitimi i Qendrės sė Njėsisė Administrative Zall Bastar 758,311 Signed the Contract INFRATECH SHPK 618,595.93
Local Unit Tiranė Loti i Katėrt Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Shtim i sipėrfaqeve tė varrezave publike Sharrė 1,106,486 Signed the Contract Tirana New Supervisor - VLER-INVEST 957,517
Local Unit Tiranė Loti i Tretė Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim i mikrohapėsirave publike nė Tiranė 941,765 Signed the Contract INFRATECH SHPK 758,758.30
Local Unit Tiranė Loti i Dytė Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Rehabilitim i rrugės dhe qendrės sė lagjes Sheheler 361,860 Signed the Contract Tower SHPK 307,450.48
Local Unit Tiranė Loti i Parė: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtimi i trotuarėve nė rrugėt Kasėm Shima dhe Skėnderbe, Mėzes, Kodėr 154,444 Signed the Contract Tower SHPK 129,305.55
Local Unit Kamėz Rruga " Konispol " Rruga " Zef Llesh Doēi" Nd. trotuare Rr." Lura ' Laknas Nd. Rr. Tirana Berati Fusha Sportit 57,233,883 Signed the Contract EVEREST SHPK - EURONDERTIMI 2000 SHPK 55,475,684
Local Unit Durrės Ndėrtim i puseve dublikantė 14,165,000 Signed the Contract A.K.M 13,994,000.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data