Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 3115 26,259 137,701,441,686 19,696 119,550,302,294 105,119,754,599

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Vlorė Pastrimi i kanalit tek ish- Fusha e Aviacionit dhe transporti i dherave e mbeturinave te ndertimit PK1-PK8 L=2350m 2,366,910 Signed the Contract 2 N 1,796,730.00
Local Unit Durrės Projekt per vendosje matesash ne pallatet me kollone te brendshme, loti 1,Qyteti Durres 41,804,762 Signed the Contract ARKONSTUDIO & LIGUS 40726866.03
Local Unit Durrės Mbikqyrje per prokurimin me objekt Sistemi i kanalizimeve te ujerave te ndotura te zones turistike hamallaj, faza I" Njesia Administrative Sukth Bashkia Durres 1,528,888 Announced the Winner STUDIO SERVICES " K - SA" & G B Civil Engineering 1,487,221.00
Local Unit Vau i Dejės FV pjese kembimi goma 5,000,000 Announced the Winner AUTOELITE SHPK 3,501,475.00
Local Unit Tiranė Sherbime te publikimit dhe printimit 2,196,233 Signed the Contract Kristalina KH SHPK 2,104,300.00
Local Unit Vau i Dejės Pėrmirėsimi dhe fuqizimi i parkut tė Lanfillit 11,666,666 Announced the Winner ALBGARDEN SHPK 11,500,000.00
Local Unit Vau i Dejės Blerje Kancelari 8,000,000 Announced the Winner BLEDI BILALI 5,459,000.00
Local Unit Kavajė Furnizimi me ushqime per kopshte ,cerdhe, konviktii arsimit profesional dhe Pak-u' 11,306,380 Announced Procurement
Local Unit Sarandė Mirembajtje te objekteve te kopshteve, shkollave dhe cerdhes. 1,250,000 Announced Procurement
Local Unit Malėsi e Madhe Rikonstruksion i Shkolles "Vasil Shanto", fshati Vrake 35,161,955 Announced Procurement
Local Unit Vlorė Rikonstruksion i shkolles 24 Maji dhe ambienteve sportive, Vlore 82,981,479 Announced the Winner SENKA SHPK 81,099,865.00
Local Unit Pustec Rikonstruksion "Shkolla e Mesme e Bashkuar Pustec. 22,581,165 Signed the Contract BOSHNJAKU.B-PESE VELLEZERIT 18,737,420.00
Local Unit Divjakė Blerje tubo betoni , Bashkia Divjake 1,250,000 Signed the Contract SARK SHPK 1,130,000.00
Local Unit Elbasan Rikonstruksion I rrjetit te brendshem ekzistues te linjave ne rruget 11 Nentori, rruga Ali Caushi, rruga Faik Neziri, rruga Veli Stafa, nje pjese te lagjes Clirimi dhe 11 Nentori te Bashkise Elbasan 23,002,330 Announced Procurement
Local Unit Tepelenė Pershtatje e ambienteve te ish maternitetit per banoret e pastrehe. 4,706,100 Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Rikualifikim i bllokut urban, rruga Daut Boriēi 10,010,912 Announced Procurement
Local Unit Korēė Per projekte per permiresimin e kushteve te banimit per komunitete te pafavorizuara,Bashkia Korce (Rehabilitim/Perforcim banesash ekzistuese) 9,505,055 Announced Procurement
Local Unit Belsh Mbikqyrje projekti Linja kryesore per furnizimin me uje dhe rrjetin shperndares i ujesjellesit per qytetin e Belshit 3,070,850 Announced Procurement
Local Unit Prrenjas Grumbullimin dhe transportin e mbeturinave nė territorin e bashkisė Prrenjas 686,868 Signed the Contract Viola Green 683,020.00
Local Unit Durrės Blerje preparate per mirembajtjen e ujit te pishines. 2,166,000 Signed the Contract A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP 1,965,000.00 
Local Unit Tiranė Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertim rrjet ujesjellesi si dhe venia ne pune te investimit te bashkise ne rruget "Hysni Gerdolli",Rruga" Egnatia", Miftar Gerbolli, Avdyl Matoshi, Riza Cuka, Blloku Bon Bosko 326,580 Signed the Contract Zenit 06 SHPK 276,337.00
Local Unit Durrės “Studim projektim per rikonstruksione ne rrjetin ekzistues te qytetit Durres” 47,232,906 Signed the Contract INVICTUS 46,942,658.00 
Local Unit Tiranė Blerje Motokarro 1,250,000 Signed the Contract AZ Trading 1,230,000.00
Local Unit Elbasan Instalimi i teknologjive te reja ne stacionet e pompimit ne sistemin Mengel-Samurr-Godolesh, (per zevendesimin e pompave dhe pajisjeve 56,418,378 Announced Procurement
Local Unit Tiranė Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit (riparim mjetesh) 2,080,500 Announced Procurement
Local Unit Himarė Ndertimi i rrjetit te jashtem te kanalizimeve te ujrave te zeza dhe stacioni i pompimit, Lagja Potam 34,868,272 Announced Procurement
Local Unit Divjakė Ndertim kopeshti me dreke ne fshatin Cerme Sektor, Njesia Administrative Terbuf, Bashkia Divjake 56,051,653 Signed the Contract LLAZO & VIANTE Konstruksion 40,090,140.00
Local Unit Fier Rikonstruksion i shkolles 9-vjeēare ’Pinellopi Pirro’ 34,828,213 Signed the Contract Kola Invest SHPK 26,797,903.00
Local Unit Tiranė Loti I: “Blerje materiale kancelarie”. 13,583,327 Signed the Contract InfoSoft Office 10067695.7
Local Unit Fier Blerje e matesave te ujit dhe pajisjeve per montimin e tyre per nevoja te UK sh.a Fier. 7,996,500 Signed the Contract MURATI D 5,794,500.00 

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data