Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 3115 26,259 137,701,441,686 19,696 119,550,302,294 105,119,754,599

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Durrės Loti II – Blerje furgon mallrash pėr QEA. 1,875,000 Signed the Contract R&R KOMPANI 1,675,000.00
Local Unit Durrės Loti I – Objekti: Blerje autoagregat pėr NSHK 3,750,000 Signed the Contract R&R KOMPANI 3,150,000.00
Local Unit Shkodėr Rikonstruksion Rruga "Shasi”. 12,800,370 Signed the Contract ALB TIEFBAU SHPK 10,105,670.00
Local Unit Malėsi e Madhe Loti I: Supervizim „Rikonstruksion i shkolles „Vasil Shanto“, fshati Vrake“. 103,667 Announced the Winner NOVATECH STUDIO 308,871.00
Local Unit Malėsi e Madhe Loti II: Supervizim „Mirembajtje Objektesh“ 339,547 Announced the Winner NOVATECH STUDIO 86,199.00
Local Unit Shkodėr Rikonstruksion i godines se MZSH 1,424,965 Announced the Winner Rozafa 94 SHPK - Pastrime Silvio SHPK 1,193,606.00
Local Unit Durrės “Ndertim i ujesjellesit te fshatrave Lalėz, Bizė, Draē dhe Shetaj, Nj. Adm Ishėm, Bashkia Durrės” 180,414,265 Announced the Winner KUPA SHPK & NDREGJONI SHPK 143,726,215.00
Local Unit Malėsi e Madhe Riparime me asfalt rruge Rurale 12,499,988 Signed the Contract SMO VATAKSI SHPK&SMO UNION SHPK 12,106,872.00
Local Unit Fier Loti 2: Riparim i makinave dhe mjeteve te ndertimit 23,712,481 Announced the Winner MAG SHPK 22,931,000.00
Local Unit Malėsi e Madhe Loti I: Supervizim Ndertim Ujesjellesi Balshaj 253,672 Signed the Contract ANGERBA 230,611.00 
Local Unit Tiranė Loti I-re Paisje dhe Orendi per kopshte dhe ēerdhe 49,998,612 Signed the Contract ERZENI/SH 49,218,920.00
Local Unit Tiranė Loti II-te Furnizimi me orendi dhe pajisje i shkollave 41,650,987 Signed the Contract ERZENI/SH 40,879,201.00
Local Unit Kavajė Sherbim i Pastrimit Qytetit Kavaje 164,120,397 Signed the Contract ALKO IMPEX CONSTRUCTION & ALKO IMPEX General Construksion SHPK 163,002,986.00
Local Unit Tiranė Loti i parė:“Rikualifikimi i sheshit rekreativ nė rrugėn ”Belul Hatibi” 2,666,043 Signed the Contract "K.M.K Shpk & SINDER AB Shpk " 2,513,115.00
Local Unit Tiranė Loti i dytė: “Rikualifikimi i sheshit nė rrugėn “Irfan Tomini” 2,380,517 Signed the Contract "K.M.K Shpk & SINDER AB Shpk " 2356565.01
Local Unit Tiranė Loti i dyte: Mbikqyrja e punimeve per objektin: Rikualifikimi i sheshit ne rrugen Irfan Tomini, me kend rekreativ 55,513 Signed the Contract M.A.K Studio 49,406.00
Local Unit Tiranė Riparim mirembajtje objekte ndertimore 3,319,542 Announced the Winner RAFIN COMPANY SHPK 3,278,149.00
Local Unit Vlorė Sherbimi i dekorit ne Bashkine Vlore 3,241,900 Announced the Winner KN SHPK 3,213,505.00
Local Unit Patos RIKONSTRUKSIONI I MAGJISTRALIT KRYESOR DHE RRJETIT TĖ BRENDSHĖM TĖ UJĖSJELLĖSIT QYTETIT PATOS LOTI I (RRJETI SHPĖRNDARĖS) 450,024,892 Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Blerje gaz i lengshem 3,214,200 Announced Procurement
Local Unit Librazhd Instalim i Programit te Finances dhe Kontabilitetit per Drejtorine e Zhvillimit Ekonomik dhe Menaxhimit Financiar 1,666,667 Announced Procurement
Local Unit Himarė Blerje makine 4,166,667 Announced Procurement
Local Unit Tepelenė Permiresim te kushteve te banimit per komunitete te pafavorizuara . . 8,983,166 Announced Procurement
Local Unit Urė Vajgurore Ndertim KUZ lagjia "18 Tetori" Dafinat Ura Vajgurore 1,247,540 Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Mirembajtje e zakonshme e objekteve arsimore(bojatisje) 2,499,800 Announced Procurement
Local Unit Devoll Dru per Ngrohje ( shkolla) 7,495,000 Announced Procurement
Local Unit Belsh Materiale ndertimi per mirembajtjen e objekteve te Bashkise Belsh 805,368 Announced Procurement
Local Unit Fier Rehabilitimi i kanalit ujites, dega Fier 34,504,937 Signed the Contract B 93 SHPK 24,108,813.00
Local Unit Tiranė Blerje Bileta Elektronike per Parkim 457,600 Signed the Contract Adi Professional 429,000.00
Local Unit Bulqizė RIKOSTRUKSIONI I UJESJELLESIT BULQIZE, RRJETI SHPERDARES, FAZA E II (LINJA SEKONDARE DHE TERCIALE). 6,262,041 Announced Procurement

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data