Open Procurement Albania

Shėrbim mirėmbajtje ndėrtimore e objekteve nė QSUT

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Shėrbim mirėmbajtje ndėrtimore e objekteve nė QSUT
Nr. Reference REF-96557-12-04-2018
Vlera / Fondi Limit 68 343 412,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 28-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues R&T SHPK
Viante Konstruksion & EURO ALB SHPK
DAJTI PARK 2007 & ALTEC SHPK
ED KONSTRUKSION SHPK
SHPRESA SHPK
MODESTE & ARKONSTUDIO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • R & T
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 41 135 098,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 31.01.2019; 05.02.2019; 05.02.2019; 05.02.2019 Dje me vendim te K.P.P. 143/2019 date 13.03.2019 ne te cilėn eshte pranuar ankesa e operatorit ekonomik R&T shpk.
  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) Viante Konstruksion sh.p.k & EURO ALB shpk:
  • Anėtari i BOE Viante Konstruksion sh.p.k nuk arriti tė paraqesė njė ēertifikatė qė vėrteton cilėsinė e menaxhimit tė shoqerisė, ISO 9001 Viante Konstruksion sh.p.k.
  • Anėtari i BOE Viante Konstruksion sh.p.k nuk arriti tė paraqesė njė ēertifikatė qė vėrteton sistemin menaxhimit te shendetit dhe sigurimit ne pune (OHSAS-18001) Viante Konstruksion sh.p.k, .
  • Anėtari i BOE Viante Konstruksion sh.p.k nuk arriti tė paraqesė njė ēertifikatė qė vėrteton Sistemi i menaxhimit tė ndikimit nė mjedis (ISO 14001) Viante Konstruksion sh.p.k,.
  • BOE – Viante Konstruksion sh.p.k & EURO ALB shpk nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 3 tė seksionit 3.3 Kapaciteti teknik tė DT, sepse nuk kanė paraqitur listepagesat per periudhen tetor 2017 – dhjetor 2017 nė mėnyrė qė tė provonte pasjen nė stafin e tij drejtues tė njė Inxhinier ndertimi, Inxhinier elektrik, Inxhinier hidroteknik, inxhinier mekanik. Ofertuesi ka paraqitur listepagesa tė periudhės Janar 2018 – Tetor 2018.

  2) Dajti Park 2007 sh.p.k & ALTEC shpk • BOE – Dajti Park 2007 sh.p.k & ALTEC shpk nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 3 tė seksionit 3.3 Kapaciteti teknik tė DT.
  • BOE – Dajti Park 2007 sh.p.k & ALTEC shpk nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 3.3 Kapaciteti teknik tė DT.

  4) Arsyet e skualifikimit tė Ed Konstrukston sh.p.k :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 3.3 Kapaciteti teknik tė DT, sepse nuk ka paraqitur dokumentat provues tė kėrkuar nė kriter pėr mjetin 2 copė Auotvinē. Ka paraqitur dy autovinca tė cilėt nuk janė nė pronesi tė Ed Konstrukston sh.p.k, pėr tė cilėn nuk ka kontratė qėraje, ofertuesi ka paraqitur njė atovinē nė pronėsi tė Ed Konstrukston sh.p.k tė cilit i mungon Leja e Transportit te Mallrave (te vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė procedurės)

  5) Arsyet e skualifikimit tė Shpresa sh.p.k:
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 3.3 Kapaciteti teknik tė DT, sepse, ka paraqitu autovinē tė mare me qera me kapacitet nga 3.5 – 7.5 ton, mirepo bazuar fotove dhe te dhenave ne dokumentacion e paraqitur pėr njėrin nga autovincat e dorėzuar rezulton qė ky mjet transporti tė mos jetė i llojit autovinc. Gjithashtu ofertuesi nuk ka paraqitur Leje te Transportit te Mallrave (te vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė procedurės) pėr makinat e transportit tė llojit kamionēinave pėr njėrėn prej tyre nga dy qė kėrkohen, si dhe pėr njė pėr autovinēė nga dy qė kėrkohen.

  6) MODESTE .shpk & ARKONSTUDIO .shpk:
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 5 tė seksionit 3.3 Kapaciteti teknik tė DT, sepse antari i BOE, Modeste shpk nuk ka arritur tė paraqesi dokumentat provues tė kėrkuar nė kriter pėr montator dhe punonjės specialist pėr punime druri sipas pėrqindjes sė pjesėmarrjes nė kontratėn e bashkėkpunimit.
  • MODESTE .shpk & ARKONSTUDIO shpk nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 3.3 Kapaciteti teknik tė DT, sepse pėr mjetet e transportit tė paraqitura nga secili anėtarė i bashkimit mungon Leje te Transportit te Mallrave (te vlefshme nė kohėn e zhvillimit tė procedurės).
  • Anėtari i bashkimit tė BOE, ARKONSTUDIO shpk, ka paraqitur mjetet e transportit tė shoqėruara me dokumentacionin e kėrkuar nė kriter, te marė me qėra nga e njėjta kompani qeradhėnėse, e cila tė njėjtat mjete transporti ja ka dhėnė me qėra njė konkurenti tjetėr pėr tė njėjtėn procedurė prkurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  NJOFTIM I KONTRATES SISTEM.docx
  DST QSUT.doc
  njoftim fituesi qsut.docx
  DST QSUT.doc
  Shtojca 1.docx
  Vendim KPP

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data