Open Procurement Albania

Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Spitalin Universitar Shefqet Ndroqi

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranë
Objekti i Tenderit Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Spitalin Universitar Shefqet Ndroqi
Nr. Reference REF-00387-12-19-2018
Vlera / Fondi Limit 167 542 596,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-12-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-01-2019
Data e mbajtjes se tenderit 21-01-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Silver
SORI-Al
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 165 868 402,63
  Data e shpalljes se fituesit 20-03-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Duke filluar nga data e lidhjes së kontratës/kontratave me përfundim deri në plotësimin e nevojave të autoritetit kontraktor sipas marrëveshjes kuadër.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1. “Silver” shpk:
  Nuk ka paraqitur asnjë nga dokumentet e kërkuar ne DT.
  Ka paraqitur vetëm oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate Shefqet Ndroqi sistem.docx
  DST Shefqet Ndroqi.doc
  njoftim fituesi shefqet ndroqi sistem.docx
  DST Shefqet Ndroqi.doc
  Shtojca nr.1.docx
  NJ. X ABP - PRILL - 2019!!.doc
  DST Shefqet Ndroqi.doc
  Shtojca nr.1.docx
  Shtyrje Afati
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data