Open Procurement Albania

Loti II: Shėrbim i pastrimit tė ambjenteve te brendshme dhe te jashtme te Departamentit te Administratės Publike

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Departamenti i Administrates Publike
Objekti i Tenderit Loti II: Shėrbim i pastrimit tė ambjenteve te brendshme dhe te jashtme te Departamentit te Administratės Publike
Nr. Reference REF-04839-01-23-2019
Vlera / Fondi Limit 2 178 315,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Pastrime Silvio
Shpresa
Fiona 2006
Clean Fast
Alpen Puto
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Pastrime Silvio
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 698 523,20
  Data e shpalljes sė fituesit 27-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 24 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. “Fiona 2006” SHPK:
  • Ofertuesi nuk pėrmbush pikėn 2.1 tė “Kapaciteti ligjor/prefesional” pasi certifikatat ISO 9001 dhe OHSAS-18001 nuk janė tė pėrkthyera nė gjuhėn shqipe.
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur shtojcėn nr 4 “Deklaratė mbi pėrmbushjen e kritereve tė pėrgjithshme” sipas ndryshimeve tė bėra nga ana e APP –sė dhe tė publikuara nė mėnyrė elektronike nė faqen e saj me vendimin nr.1 datė 01.02.2018.

  2. “Alpen Puto” SHPK :
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur shtojcėn nr 4 “Deklaratė mbi pėrmbushjen e kritereve tė pėrgjithshme” sipas ndryshimeve tė bėra nga ana e APP –sė dhe tė publikuara nė mėnyrė elektronike nė faqen e saj me vendimin nr.1 datė 01.02.2018. Ofertuesi nuk pėrmbush pikėn 2 germa h, “Kriteret e veēanta tė kualifikimit”, “Vėrtetim qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri” pasi vėrtetimi i paraqitur pėrfshin deri muajin tetor 2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  NJOFTIM KONTRATE SISTEM.docx
  DST_SHĖRBIME PASTRIMI aspa dap.doc
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data