Open Procurement Albania

Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil), pėr Inspektoriatin Qėndror

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Inspektorati Qendror
Objekti i Tenderit Furnizim me lėndė djegėse pėr automjete Diesel (Gazoil), pėr Inspektoriatin Qėndror
Nr. Reference REF-90660-10-19-2018
Vlera / Fondi Limit 1 416 667,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues KASTRATI
A&T sha
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KASTRATI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzhi i fitimit:16,4 %
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoriteteve kontraktore, sipas marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  U paraqit ankesa me nr.1162prot. datė 13.11.2018 nga operatori ekonomik”A&T” Sha, nė lidhje me skualifikimin e tij. Procedura u pezullua deri nė marrjen e njė vendimi nė lidhje me ankesėn.
  Me shkresėn nr.1162/1prot. datė 15.11.2018 “Vendim”, Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave nė organin qėndror blerės mori vendim pėr mos pranimin e ankesės sė ofertuesit ”A&T” Sha.

  Ėshtė skualifikuar operatori ekonomik si mė mėposhtė:

  1) A&T sha:
  Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 6 tė seksionit 2.3 „Kapaciteti teknik“ tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse nga verifikimi dhe deklarimi i vet pėrfaqėsuesit tė ofertuesit, rezultoi se faqja e menaxhimit tė karburanteve nuk ofron shėrbimin e furnizimit me karburant nėpėrmjet kartave elektronike stikera (pulla), tė cilat ngjiten nė xhamin e automjetit dhe ofrojnė shėrbimin e furnizimit me karburant vetėm pėr atė automjet, pėr tė eliminuar lėvizjen e mundshme tė targave nga mjetit shtetėror drejt mjeteve private.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data