Open Procurement Albania

Loti III. Botime, printime dhe materiale shtypshkrimesh pėr Qendrėn Spitalore Universitare Nėnė Tereza

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Loti III. Botime, printime dhe materiale shtypshkrimesh pėr Qendrėn Spitalore Universitare Nėnė Tereza
Nr. Reference REF-10207-02-22-2019
Vlera / Fondi Limit 12 698 322,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 20-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Adel CO SHPK
ALBDESIGN PSP SHPK
DYNAMICX SHPK
INPRESS SHPK
KRISTALINA.KH SHPK
Shtepia botuese shtypshkronja MORAVA SHPK
RAMA-GRAF SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBDESIGN PSP
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 698 leke per njesi.
  Data e shpalljes sė fituesit 25-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor sipas marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kanė marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 15.04.2019; 17.04.2019 dhe 02.05.2019.
  Kanė marrė pėrgjigje nga KPP nė datė 19.06.2019.
  Fituesi eshte konfirmuar peres vendimit te KPP-se.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) “Adel CO” SHPK.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush pikėn 3 tė “Kapacitetit Teknik” pasi nuk ka paraqitur njė automjet pėr transport mallrash

  2) Arsyet e skualifikimit tė “RAMA-GRAF” SHPK.
  • Nė zbatim tė vendimit nr. 629/1 datė 15.04.2019 dhe vendimit nr.645/1 datė 15.04.2019 tė Komisionit tė Shqyrtimit tė Ankesave operatori ekonomik nuk ka ofertuar nė fomularin e ofertės pėr Artikullin nr. 172 “fishė pėr sherbimin e urgjencės sė sėmundjeve tė brendshme” dhe nr. 173 “bllok pėr paaftėsinė tė pėrkohshme nė punė (bllok me 100 fletė)”.

  3) Arsyet e skualifikimit tė “INPRESS” SHPK
  • Nė zbatim tė vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr. 380/2019 me datė 19.06.2019.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-10207-02-22-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data