Open Procurement Albania

Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash
Nr. Reference REF-92663-11-02-2018
Vlera / Fondi Limit 4 402 430,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues RO -AL SHPK
SHAGA SHPK
IGLI-SAND SHPK
ERALD SHPK
TRINITY TRADE COMPANY SHPK
ERZENI SHPK
INTER-OFFICE SHPK
KAPRI SHPK
BOLT SHPK
CARA SHPK
M.LEZHA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 996 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. "IGLI-SAND" shpk :
  • Ofertuesi ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike deri nė muajin Gusht 2018, pa pėrfshirė faturėn koherente tė maturuar tė muajit Shtator 2018, duke qenė se koha e zhvillimit tė procedurės ėshtė muaji nėntor 2018. Po ashtu ky dokument ėshtė paraqitur fotokopje, jo nė formėn e kėrkuar nė DT, origjinal ose kopje e noterizuar.

  2. "INTER-OFFICE” shpk:
  • Ofertuesi ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike deri nė muajin Gusht 2018, pa pėrfshirė faturėn koherente tė maturuar tė muajit Shtator 2018, duke qenė se koha e zhvillimit tė procedurės ėshtė muaji nėntor 2018.

  3 KAPRI shpk :
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur njė deklaratė pėr periudhėn e garancisė (1 vit) pėr riparimin, mirembajtjen dhe shėrbimin pa pagese konform specifikimeve teknike, duke mos plotėsuar kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT.
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur vėrtetim nga Administrata Tatimore pėr xhiron e realizuar gjate tre viteve te fundit nga data e zhvillimit tė procedurės, duke mos plotėsuar kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2 tė seksionit 2.2 “Kapaciteti ekonomik dhe financiar” tė DT.
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur njė ēertifikatė qe vėrteton cilėsinė e menaxhimit tė shoqerisė ISO 9001-2008/ISO 9001-2015, pasi dokumenti me emėrtimin ”certifikat_iso” ėshtė nė gjuhė tė huaj, jo nė gjuhėn shqipe, duke mos plotėsuar kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 tė seksionit 2.1 ”Kapaciteti ligjor/profesional i operatorėve ekonomikė” tė DT.

  4 CARA shpk:
  • Ofertuesi ka paraqitur vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike deri nė muajin Gusht 2018, pa pėrfshirė faturėn koherente tė maturuar tė muajit Shtator 2018, duke qenė se koha e zhvillimit tė procedurės ėshtė muaji nėntor 2018.
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur njė ēertifikatė qe vėrteton cilėsinė e menaxhimit tė shoqerisė ISO 9001-2008/ISO 9001-2015, pasi dokumenti me emėrtimin ”Cara-ISO_9001-2015_ok” nuk ėshtė nė pėrpjesėtim dhe i lidhur ngushtė me objektin e kontratės (mobilje) referuar pikes 2, neni 30 tė RPP, duke mos plotėsuar kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 tė seksionit 2.1”Kapaciteti ligjor professional i operatorėve ekonomikė” tė DT.
  • Ofertuesi ka paraqitur dokumentacion nė lidhje me furnizime tė mėparshme (rikonstruksion), tė cilat nuk janė tė ngjashme me objektin qė kėrkohet tė prokurohet (mobilje), duke mos plotėsuar kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT.
  • Ofertuesi ka plotėsuar cmimet pėr njėsi nė tabelėn e pėrgjithshme me 5 artikuj, ku pėr artikullin nr.3 “karrike tė thjeshta zyre” janė konstatuar gabime aritmetike nė pėrllogaritjen e vlerės sė nėntotalit, pra nga shumėzimi i ēmimit/njėsi dhe sasisė, vlera e ofertuar pėr kėtė artikull ėshtė paraqitur 78.000 Lekė, ndėrkohė qė duhet tė ishte 780.000 Lekė. Rrjedhimisht, oferta ekonomike rezulton me gabime aritmetike mė shumė se +2% e vlerės sė ofertės ekonomike tė ofruar, si dhe shuma nė total e korrigjuar prej 4.408.600 lekė, rezulton mė e madhe se fondi limit prej 4.402.430 Lekė, duke pėrbėrė shkak pėr refuzim tė ofertės referuar paragrafit I, pika 4, neni 66 i RPP-sė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash.

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues
  Objekti i Tenderit Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash.
  Nr. Reference REF-90521-10-18-2018
  Vlera / Fondi Limit 4 492 430,00
  Lloji i Kontratės Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 19-10-2018 
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-10-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 29-10-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data