Open Procurement Albania

Blerje pajisjesh laboratorike, per Inspektoratin Shteteror te Mbikeqyrjes se Tregut

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anulimi dy herė radhazi ėshtė precedent qė legjitimon qė gara e hapur tė zėvendėsohet me negocime tė drejtpėrdrejta

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Inspektorati Shtetėror i Mbikeqyrjes sė Tregut
Objekti i Tenderit Blerje pajisjesh laboratorike, per Inspektoratin Shteteror te Mbikeqyrjes se Tregut
Nr. Reference REF-38674-10-08-2019
Vlera / Fondi Limit 4 583 333,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ALBAENERG
FEDOS
KRIJON
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS shpk
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 300 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 90 (nėntėdhjetė) ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. Arsyet e skualifikimit pėr “Krijon” SHPK,
  • Operatori ekonomik ofertues nuk pėrmbush specifikimet teknike tė kėrkuara nga ana e autoritetit kontraktor pasi nė katalogun e paraqitur nga ana e tij pėr zėrin Aparat Spektrometer, pajisja spektrometer "Explorer" 5000 sipas pershkrimit te produktit, perdoret per identifikimin e permbajtjes se metaleve te renda ne aliazhe. Nderkohe spektrometri i kerkuar referuar specifikimeve teknike, kerkohet per te vleresuar perputhshmerine me Ligj Nr. 10489/2011 Per mbikeqyrjen dhe tregun e produkteve joushqimore" dhe kriteret ligjore lidhur me Sigurine e Lodrave (VKM Nr.262/2013) per metalet e rende/elementet e ndaluar/kufizuar ne keto produkte (Lodra plastike, druri, tekstili etj).

  2. Arsyet e skualifikimit pėr “Alba Energ” SHPK
  • Ofertuesi nuk arriti tė pėrmbushė pikėn 1 tė “Kapacitetit teknik” pasi dokumentacioni i paraqitur nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nuk plotėson vlerėn minimale tė kėrkuar. Kontratat e paraqitura pėr furnizime me artikuj tė ndryshem si panele elektrike, nuk konsiderohen si kontrata tė ngjashme me objektin e prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate -sistem.docx
  DST Blerje pajisjesh laboratorike.DOC
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Blerje pajisjesh laboratorike pėr Inspektoriatin Shtetėror tė Mbikėqyrjes sė Tregut

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues Inspektorati Shtetėror i Mbikeqyrjes sė Tregut
  Objekti i Tenderit Blerje pajisjesh laboratorike pėr Inspektoriatin Shtetėror tė c sė Tregut
  Nr. Reference REF-23537-05-23-2019
  Vlera / Fondi Limit 6 300 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 24-05-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-06-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 03-06-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 90 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate -sistem.docx
  DST Blerje pajisjesh laboratorike.DOC
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit

  Loti II. Blerje pajisjesh laboratorike, pėr Inspektoriatin Shtetėror tė Mbikėqyrjes sė Tregut.

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues Inspektorati Shtetėror i Mbikeqyrjes sė Tregut
  Objekti i Tenderit Loti II. Blerje pajisjesh laboratorike, pėr Inspektoriatin Shtetėror tė Mbikėqyrjes sė Tregut.
  Nr. Reference REF-11429-03-01-2019
  Vlera / Fondi Limit 6 300 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 04-03-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-03-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 28-03-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate -sistem.docx
  DST Blerje pajisjesh laboratorike.DOC

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data