Open Procurement Albania

Loti II. “Blerje autoambulancė modeli C”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Objekti i Tenderit Loti II. “Blerje autoambulancė modeli C”
Nr. Reference REF-82579-08-09-2018
Vlera / Fondi Limit 14 544 841,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues PAERA SHPK
HYUNDAI AUTO ALBANIA SHPK
MEKTRIN MOTORS SHPK
EURO PARTNERS SHPK
RRAPI MYZEQARI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HYUNDAI AUTO ALBANIA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 300 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14 760 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 10-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 17-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik MEKTRIN MOTORS
  a. Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 tė seksionit 2.3 Kapaciteti Teknik tė DT,
  b. Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2 tė seksionit 2.3 Kapaciteti Teknik tė DT, sepse njė nga dokumentat e paraqitur pėr kėtė kriter ėshtė nė gjuhė tė huaj, ndėrsa dokumenti tjetėr nuk ėshtė origjinal ose kopje e noterizuar e tij.

  2. Operatori ekonomik EURO PARTNERS shpk
  a. Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2 tė seksionit 2.3 Kapaciteti Teknik tė DT, sepse nuk ka paraqitur autorizim lėshuar nga prodhuesi ose distributori i autorizuar nga prodhuesi i automjetit pėr autoambulancėn, pėr tregtimin nga Euro Partners shpk.
  b. Ofertuesi ka paraqitur vetėm autorizim lėshuar nga prodhuesi i kabinės sė pacientit tė autoambulancės, nė tė cilėn nuk pėrfshihet tregtimi i automjetit.

  3. Operatori ekonomik PAERA shpk
  a. Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 tė seksionit 2.3 Kapaciteti Teknik tė DT, sepse ka paraqitur 3 fatura tatimore shitje me subjekte private, tė cilat nuk janė tė ngjashme me objektin e prokurimit.
  b. ofertuesi nuk ka dorėzuar asnjė dokument qė tė provojė plotėsimin e kritereve tė pėrcaktuara nė pikat 2 deri nė 8, tė seksionit 2.3 Kapaciteti teknik tė DT.

  4. Operatori ekonomik RRAPI MYZEQARI
  Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentat e kėrkuar nė DT. Ofertuesi nuk ka paraqitur ofertė ekonomike. .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit

  Loti II. “Blerje autoambulancė modeli C”

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
  Objekti i Tenderit “Blerje autoambulanca pėr Qendrėn Kombėtare tė Urgjencės Mjekėsore”, ndarė nė 2 (dy) lote.
  Loti II. “Blerje autoambulancė modeli C”.
  Burimi i Financimit: Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference REF-75253-06-18-2018
  Vlera / Fondi Limit 14 544 841,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 19-06-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-07-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 12-07-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Brenda tre muajve nga data e lidhjes se kontratės, por jo me vone se data 20 dhjetor 2018.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data