Open Procurement Albania

.Shërbimi i gatimit dhe shpërndarjes se ushqimit (Katering) për Spitalin Universitar të Traumës

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumës
Objekti i Tenderit Shërbimi i gatimit dhe shpërndarjes se ushqimit (Katering) për Spitalin Universitar të Traumës.
Nr. Reference REF-48682-02-16-2018
Vlera / Fondi Limit 134 834 264,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-02-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-03-2018
Data e mbajtjes se tenderit 15-03-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues NIKA SHPK & DAJTI PARK 2007 SHPK
ALAR FOOD SHPK & SERVICE & SERENISSIMA RISTORACIONE SHPK
SORI -AL SHPK
SILVER SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 133 680 083,68
  Data e shpalljes se fituesit 01-10-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 160 416 100,42
  Data e lidhjes se kontrates 15-10-2018
  Kohezgjatja e kontrates 3 vite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre përgjigje me vendim te K.P.P. 427/2018 ne date 25.06.2018,
  Njoftimi i Klasifikimit pas rivlerësimit është bërë në datë 31.08.2018.

  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1- “Bashkimi i Operatorëve Ekonomikë “ALAR FOOD&SERVICE” SHPK & “SERENISSIMA RISTORACIONE” SPA :
  • Në zbatim të Vendimit të KPP-së nr.427/2018 datë 25.06.2018 dhe Vendimit të KPP-së nr. 427/3/2018 datë 23.08.2018.

  2- Bashkimi i Operatorëve Ekonomikë “NIKA” SHPK & “DAJTI PARK 2007” SHPK :
  • Në zbatim të Vendimit të KPP-së nr.427/2018 datë 25.06.2018 dhe Vendimit të KPP-së nr. 427/3/2018 datë 23.08.2018.

  3- Operatori ekonomik “SILVER” SHPK :
  • Ky operator ekonomik nuk ka paraqitur asnjë prej dokumenteve të kërkuara në dokumentet e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data