Open Procurement Albania

.Shėrbimi i gatimit dhe shpėrndarjes se ushqimit (Katering) pėr Spitalin Universitar tė Traumės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Shėrbimi i gatimit dhe shpėrndarjes se ushqimit (Katering) pėr Spitalin Universitar tė Traumės.
Nr. Reference REF-48682-02-16-2018
Vlera / Fondi Limit 134 834 264,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues NIKA SHPK & DAJTI PARK 2007 SHPK
ALAR FOOD SHPK & SERVICE & SERENISSIMA RISTORACIONE SHPK
SORI -AL SHPK
SILVER SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 133 680 083,68
  Data e shpalljes sė fituesit 01-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 160 416 100,42
  Data e lidhjes sė kontratės 15-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 3 vite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pėrgjigje me vendim te K.P.P. 427/2018 ne date 25.06.2018,
  Njoftimi i Klasifikimit pas rivlerėsimit ėshtė bėrė nė datė 31.08.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1- “Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “ALAR FOOD&SERVICE” SHPK & “SERENISSIMA RISTORACIONE” SPA :
  • Nė zbatim tė Vendimit tė KPP-sė nr.427/2018 datė 25.06.2018 dhe Vendimit tė KPP-sė nr. 427/3/2018 datė 23.08.2018.

  2- Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “NIKA” SHPK & “DAJTI PARK 2007” SHPK :
  • Nė zbatim tė Vendimit tė KPP-sė nr.427/2018 datė 25.06.2018 dhe Vendimit tė KPP-sė nr. 427/3/2018 datė 23.08.2018.

  3- Operatori ekonomik “SILVER” SHPK :
  • Ky operator ekonomik nuk ka paraqitur asnjė prej dokumenteve tė kėrkuara nė dokumentet e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data