Open Procurement Albania

Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Psikiatrik "Ali Mihali" Vlore

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Ali Mihali Vlore
Objekti i Tenderit Mirembajtja e objekteve ndertimore ne Spitalin Psikiatrik "Ali Mihali" Vlore
Nr. Reference REF-35054-09-04-2019
Vlera / Fondi Limit 5 264 116,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ERIL B&B SHPK & ADRIATIK SHPK
LAZAJ 2002 SHPK & COLOMBO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERIL B&B - ADRIATIK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 380 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 24 muaj.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa .
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1) Arsyet e skualifikimit tė BOE “LAZAJ 2002” SHPK & “COLOMBO” SHPK.
  • BOE “LAZAJ 2002” SHPK dhe “C O L O M B O” SHPK kanė paraqitur 2 oferta ekonomike, kjo nė kundėrshtim me Dokumentet e Tenderit konkretisht seksioni 1. Hartimi i Ofertės, ku citohet “Njė Operator Ekonomik duhet tė paraqesė vetėm njė ofertė”.
  • Anėtari BOE, “LAZAJ 2002” SHPK nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.1 (d) tė Kritereve tė Pėrgjithshme tė Pranimit/Kualifikimit pasi nga dokumentacioni i dorėzuar rezulton tė ketė detyrime tatimore.
  • Anėtari BOE, “LAZAJ 2002” SHPK skualifikohet pasi nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1, gėrma “dh” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė dokumentave tė tenderit, duke mos arritur tė vėrtetojė se ka shlyer tė gjitha detyrimet e maturuara tė energjisė elektrike.
  • Anėtari i BOE “C O L O M B O” SHPK, nuk pėrmbush pikėn 1 tė Kapicitetit teknik pasi nuk ka paraqitur dėshmi pėr sherbimet e mėparshme tė ngjashme, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit, kjo sipas pėrqindjes sė pjesėmarrjes nė kontratėn e bashkėpunimit pėr kėtė shėrbim
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate-SISTEM.docx
  PROCEDURĖ_HAPUR_SHĖRBIME.doc
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Loti VI: " Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Psikiatrik "Ali Mihali" Vlore

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Ali Mihali Vlore
  Objekti i Tenderit Loti VI: " Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Psikiatrik "Ali Mihali" Vlore
  Nr. Reference REF-13629-03-14-2019
  Vlera / Fondi Limit 5 264 116,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate-SISTEM.docx
  PROCEDURĖ_HAPUR_SHĖRBIME.doc

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data