Open Procurement Albania

Loti V: " Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Universitar Obstetrik-Gjinekologjik Mbreteresha Geraldine Tirane

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Objekti i Tenderit Loti V: " Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Universitar Obstetrik-Gjinekologjik Mbreteresha Geraldine Tirane
Nr. Reference REF-13627-03-14-2019
Vlera / Fondi Limit 9 999 999,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues SHPRESA SHPK & ANADA SHPK
ELDA-VL SHPK
C O L O M B O SHPK
DAJTI PARK 2007 SHPK
ED KONSTRUKSION SHPK
MENI SHPK
MODESTE SHPK
NIKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "SHPRESA" SHPK - ANADA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 354 260,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė dt.07.05.2019; 08.05.2019.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) ”ELDA-VL” shpk:
  • Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2) “MODESTE” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur shtojcėn nr 7 “Deklaratė mbi pėrmbushjen e kritereve tė pėrgjithshme” sipas ndryshimeve tė bėra nga ana e APP –sė dhe tė publikuara nė mėnyrė elektronike nė faqen e saj me vendimin nr. 1 datė 01.02.2018.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.4 tė Kapicitetit teknik pasi nuk ka paraqitur 2 punonjė specialist bojaxhinj si dhe 2 saldator.
  3) “C O L O M B O” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.1 (d) tė Kritereve tė Pėrgjithshme tė Pranimit/Kualifikimit pasi nga dokumentacioni i dorėzuar rezulton tė ketė detyrime tatimore.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.2 tė Kapicitetit ligjor/prefesional i operatorėve ekonomik pasi nuk ka paraqitur certefikatėn pėr Sistemin e menaxhimit tė shėndetit dhe sigurimit nė punė (OHSAS - 18001).
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.4 tė Kapicitetit teknik pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr 2 punonjės tė specializuar nė ndertim me ēertefikatė pėr punime nė lartėsi dhe pėrdorimin e skelave.
  4) “NIKA” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.4 tė Kapicitetit teknik pasi nuk ka paraqitur 1 punonjės montator, 1 punonjės specialist pėr punim druri, 1 punonjės saldator si dhe 2 punonjės tė specializuar nė ndertim, me ēertefikatė nė lartėsi dhe pėrdorimin e skelave.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate-SISTEM.docx
  PROCEDURĖ_HAPUR_SHĖRBIME.doc
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data