Open Procurement Albania

Loti IV: " Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Lushnjė"

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje
Objekti i Tenderit Loti IV: " Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Lushnjė"
Nr. Reference REF-13625-03-14-2019
Vlera / Fondi Limit 3 276 363,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Shpresa
E N I
ELDA-VL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHPRESA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 860 425,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė dt.02.05.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) Arsyet e skualifikimit tė ”ELDA-VL” shpk :
  • Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2) Arsyet e skualifikimit tė “E N I” SHPK :
  • Nuk arriti tė plotėsojė kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2 tė Kapaciteti ligjor/profesional tė operatorėve ekonomikė tė shtojcės 8 tė DT-sė, pasi nuk arriti tė paraqesė OHSAS-18001 (Sistemi menaxhimit te shėndetit dhe sigurimit nė punė) .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate-SISTEM.docx
  PROCEDURĖ_HAPUR_SHĖRBIME.doc
  njoftim fituesi loti IV.docx
  Sqarim nr 1.docx
  PROCEDURĖ_HAPUR_SHĖRBIME.doc

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data