Open Procurement Albania

Loti II: Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Universitar tė Traumės Tiranė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Loti II: Mirėmbajtja e objekteve ndėrtimore nė Spitalin Universitar tė Traumės Tiranė
Nr. Reference REF-13621-03-14-2019
Vlera / Fondi Limit 11 666 700,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues SHPRESA SHPK
ELDA-VL SHPK
C O L O M B O SHPK
DAJTI PARK 2007 SHPK
ED KONSTRUKSION SHPK & KLAJGER KONSTRUKSION SHPK
MENI SHPK
MODESTE SHPK
NIKA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Meni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 998 730,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė dt.08.05.2019; 08.05.2019.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) ”ELDA-VL” shpk :
  • Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2) “MODESTE” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur shtojcėn nr 7 “Deklaratė mbi pėrmbushjen e kritereve tė pėrgjithshme” sipas ndryshimeve tė bėra nga ana e APP –sė dhe tė publikuara nė mėnyrė elektronike nė faqen e saj me vendimin nr. 1 datė 01.02.2018.

  3) “C O L O M B O” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.1 (d) tė Kritereve tė Pėrgjithshme tė Pranimit/Kualifikimit pasi nga dokumentacioni i dorėzuar rezulton tė ketė detyrime tatimore.
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.4 tė Kapicitetit teknik pasi nga 2 punonjės murator ka paraqitur vetėm njė.
  4) “NIKA” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn nr.4 tė Kapicitetit teknik pasi nuk ka paraqitur 2 punonjės, specialist pėr punime druri dhe durale.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate-SISTEM.docx
  Specifikimet teknike per Mirembajtjen e Objekteve 2019 sp.traumes.docx
  PROCEDURĖ_HAPUR_SHĖRBIME.doc
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data