Open Procurement Albania

Loti II. "Materiale Kancelarie tė tjera zyre.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti II. "Materiale Kancelarie tė tjera zyre.

Jane identifikuar si operator ekonomik te suksesshėm:

• Operatori ekonomik “INFOSOFT OFFICE” SHPK, me nr. NIPT J62426002Q me ofertė ekonomike (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi), 210,968.77 (dyqind e dhjetė mijė e nėntė qind e gjashtėdhjetė e tetė pikė shtatėdhjetė e shtatė) lekė (pa TVSH).
• Operatori ekonomik “INTERLOGISTIC” SHPK, me nr. NIPT K21605003M me ofertė ekonomike (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi), 263,305.61 (dyqind e gjashtėdhjetė e tre mijė tre qind e pesė pikė gjashtėdhjetė e njė) lekė (pa TVSH) .
• Operatori ekonomik “IT GJERGJI KOMPJUTER” SHPK, me nr. NIPT K81503063B me ofertė ekonomike (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi), 268,571.71 (dy qind e gjashtėdhjetė e tetė mijė e pesė qind e shtatėdhjetė e njė pikė shtatėdhjetė e njė) lekė (pa TVSH) .
Nr. Reference REF-13561-03-13-2019
Vlera / Fondi Limit 30 136 825,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ALBAMEDIA
INFOSOFT OFFICE
INTERLOGISTIC
IT GJERGJI KOMPJUTER
MARKETING & DISTRIBUTION
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 17-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Jo me pak 10 (dhjetė) ditė nga lidhja e kontratės/kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1) Arsyet e skualifikimit tė “MARKETING & DISTRIBUTION” SHPK:
  • Ofertuesi nuk paraqiti dokumentacion provues pėr elementet e vecanta tė ofertės ekonomike anomalisht tė ulėt sipas nenit 56 tė LPP-sė.

  2) Arsyet e skualifikimit tė “ALBAMEDIA” SHPK:
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė prej dokumentave tė kėrkuara nė DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr:

  Per Lotin II "Materiale Kancelarie tė tjera zyre"

  1. Agjencia e Trajtimit tė Pronave, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,354,772 (njė milion e treqind e pesėdhjetė e katėr mijė e shtatėqind e shtatėdhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  2. Ministria e Drejtėsisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,283,849 (njė milion e dyqind e tetėdhjetė e tre mijė e tetėqind e dyzet e nėntė) Lekė pa TVSH.
  3. Garda e Republikės, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 387,567 (treqind e tetėdhjetė e shtatė mijė e pesėqind e gjashtėdhjetė e shtatė) Lekė pa TVSH.
  4. Ministria e Mbrojtjes, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 3,097,722 (tre milion e nėntėdhjetė e shtatė mijė e shtatėqind e njėzet e dy) Lekė pa TVSH.
  5. Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,999,999 (njė milion e nėntėqind e nėntėdhjetė e nėntė mijė e nėntėqind e nėntėdhjetė e nėntė) Lekė pa TVSH.
  6. Drejtoria e Pėrgjithshme e Shėrbimit tė Provės, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 621,064 (gjashtėqind e njėzet e njė mijė e gjashtėdhjetė e katėr) Lekė pa TVSH.
  7. Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 542,726 (pesėqind e dyzet e dy mijė e shtatėqind e njėzet e gjashtė) Lekė pa TVSH.
  8. Ministria e Financave dhe Ekonomisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,923,932 (dy milion e nėntėqind e njėzet e tre mijė e nėntėqind e tridhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  9. Drejtoria e Pėrgjithshme e Pėrmbarimit Tiranė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 267,313 (dyqind e gjashtėdhjetė e shtatė mijė e treqind e trembėdhjete) Lekė pa TVSH.
  10. Komanda e Doktrinės dhe Stėrvitjes, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,079,620 (njė milion e shtatėdhjetė e nėntė mijė e gjashtėqind e njėzet) Lekė pa TVSH.
  11. Qendra Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” Tiranė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 5,328,329 (pesė milion e treqind e njėzet e tetė mijė e treqind e njėzet e nėnte) Lekė pa TVSH.
  12. Agjencia pėr Zhvillim Bujqėsor dhe Rural, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 405,270 (katėrqind e pesė mijė e dyqind e shtatėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  13. Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė sė Shtetit, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2434565 (dy milion e katėrqind e tridhjetė e katėr mijė e pesėqind e gjashtėdhjetė e pesė) Lekė pa TVSH.
  14. Ministria e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 719514 (shtatėqind e nėntėmbėdhjetė mijė e pesėqind e katėrmbėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  15. Qendra e Botimeve Zyrtare, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 53,357 (pesėdhjetė e tre mijė e treqind e pesėdhjetė e shtatė) Lekė pa TVSH.
  16. Ministria e Brendshme, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,446,223 (njė milion e katėrqind e dyzet e gjashtė mijė e dyqind e njėzet e tre) Lekė pa TVSH.
  17. Kryeministria, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1 272 213 (njė milion e dyqind e shtatėdhjetė e dy mijė e dyqind e trembėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  18. Shėrbimi Informativ i Shtetit, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,839,132 (dy milion e tetėqind e nėntėmbėdhjetė mijė e njėqind e tridhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  19. Agjencia e Ofrimit tė Shėrbimeve Publike tė Integruara (ADISA), fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 379,317 (treqind e shtatėdhjetė e nėntė mijė e treqind e shtatėmbėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  20. Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 931,898 (nėntėqind e tridhjetė e njė mijė e tetėqind e nėntėdhjetė e tetė) Lekė pa TVSH.
  21. Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 788 444 ( shtatėqind e tetėdhjetė e tetė mijė e katėrqind e dyzet e katėr) Lekė pa TVSH.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-13561-03-13-2019
  Njoftim kontrate.doc
  Dokumentet e Tenderit - Kancelari.doc
  njoftim fituesi Loti II.docx
  Sqarim nr.2 Kancelari.docx
  Dokumentet e Tenderit - Kancelari.doc
  Shtojca_nr.1 Kancelari.docx
  Sqarim nr. 1 Kancelari.docx

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data