Open Procurement Albania

Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Spitalin Rajonal Vlore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Vlorė
Objekti i Tenderit Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Spitalin Rajonal Vlore
Nr. Reference REF-45671-12-05-2019
Vlera / Fondi Limit 82 003 295,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-12-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-12-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues DAJTI PARK 2007
DION-AL
Olta SHARRA
NIKA” Shpk - “SHABANI 2002
SORI-AL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sori-al SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 81 183 499,25
  Data e shpalljes sė fituesit 13-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga data e lidhjes sė kontratės/kontratave me pėrfundim deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor brenda marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kthyer pėrgjigje: Vendimi i KSHA nr. 89/6 datė 28.01.2020, Vendimi i KSHA nr. 273/2 date 25.02.2020, Vendimi i KPP nr. 107/1 datė 11.03.2020.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1.Arsyet e skualifikimit pėr “Olta SHARRA” Shpk:
  • Duke u bazuar nė dokumentet e dorėzuara nga operatori ekonomik, pėr tė provuar pasjen e numrit tė punonjėsve tė kualifikuar, sipas profesioneve nė tabelėn e pikės 4.1, tė kapacittetit Teknik nė DT, ekzistencėn e tyre nė listėpagesat pėr periudhėn e kėrkuar qershor - nėntor 2019 dhe pasjen e dokumentacionit pėrkatės pėr secilin punonjės sipas pikės sė lartpėrmendur, (kontrate pune, libreze pune, librezė shėndetsore, diplomė ose ēertifikatė kualifikimi), pas shqyrtimit e vlerėsimit tė pėrputhshmėrisė sė dokumenteve tė dorėzuara me ato tė kėrkuara nė dokumentat e tenderit, rezulton se ato nuk pėrputhen me kodet e profesioneve nė listėpagesat pėr periudhėn e kėrkuar, bazuar nė VKM nr.514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve”, pra ofertuesi nuk e pėrmbush kapacitetin teknik tė kėrkuar nė DT. Konkretisht nga 20 persona tė kerkuar si ndihmes kuzhinier/sherbyes gatimi, kuzhinier, mercelog/kimist/teknolog dhe shofer, tė rregullt sipas listepageses (kodit) jane vetem 14 persona. (Personi i deklaruar si kuzhinier Znj. F.S, pėr tė gjith pėriudhėn e deklaruar nė listapagesė figuron Ndihmėsguzhinier. Personi i deklaruar si ndihmėskuzhinier Znj. M.A, pėr tė gjith pėriudhėn e deklaruar nė listapagesė figuron magazinjer. Personi i deklaruar si ndihmės kuzhinier Z. T.G, pėr tė gjith pėriudhėn e deklaruar nė listapagesė figuron shpėrndarės. Personi i deklaruar si ndihmės kuzhinier Znj.V.K, nuk figuron nė listapagesė pėr muajt tetor nėntor. Gjithashtu personat e deklaruar si ndihmės kuzhinier (kontrata e punės) konkretisht Z. S.K dhe Z. B.M nuk figurojnė nė listpagesat e paraqitura.

  2.Arsyet e skualifikimit pėr BOE “Shabani 2002” Shpk dhe “Nika” Shpk:
  • “Nė zbatim tė Vendimit nr. nr. 89/6 datė 28.01.2020, tė Komisionit tė Shqyrtimit tė Ankesės”

  3.Arsyet e skualifikimit pėr “DAJTI PARK 2007” Shpk:
  • “Nė zbatim tė kėrkesės pėr terheqje tė ofertėss ekonomike tė operatorit ekonomik “DAJTI PARK 2007” Shpk me shkresėn nr. 29/1 datė 29.01.2020, protokolluar me tonėn me nr 231 prot, datė 12.02.2020.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data