Open Procurement Albania

Sigurim jete dhe shėndeti pėr komisionerėt e komisionit tė pavarur tė kualifikimit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Komisioni i Pavarur i Kualifikimit
Objekti i Tenderit Sigurim jete dhe shėndeti pėr komisionerėt e komisionit tė pavarur tė kualifikimit
Nr. Reference REF-18629-04-17-2019
Vlera / Fondi Limit 4 600 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA sha & SICRED Sha & SIGAL LIFE UNIQA Group AUSTRIA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SIGAL UNIQA Group AUSTRIA - SICRED - SIGAL LIFE UNIQA Group AUSTRIA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 392 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate-SISTEM.docx
  KĖRKESĖ_PĖR_PROPOZIM_SHĖRBIME KPK.doc

  Sigurim jete dhe shėndeti pėr Komisionerėt e Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues Komisioni i Pavarur i Kualifikimit
  Objekti i Tenderit Sigurim jete dhe shėndeti pėr Komisionerėt e Komisionit tė Pavarur tė Kualifikimit
  Nr. Reference REF-14068-03-18-2019
  Vlera / Fondi Limit 4 600 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 19-03-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-03-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 29-03-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim kontrate-SISTEM.docx
  KĖRKESĖ_PĖR_PROPOZIM_SHĖRBIME KPK.doc

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data