Open Procurement Albania

Blerje konfeksione (veshje) pėr uniformen verore pėr Policinė e Shtetit

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit
Objekti i Tenderit Blerje konfeksione (veshje) pėr uniformen verore pėr Policinė e Shtetit
Nr. Reference REF-62051-04-11-2018
Vlera / Fondi Limit 190 253 400,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues EKSPO SISTEM
GJERGJEFI shpk & KLER shpk & TONI OIL shpk & D&E shpk
MALBERTEX-ARISA KONFKESION
MARSI&AL-SUMMER CONF SRL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GJERGJEFI - KLER - TONI OIL - D&E
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 164 200 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. EKSPO SISTEM :
  • Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr kualifikim sipas DST.

  2. MALBERTEX & ARISA KONFKESION :
  • Ofertuesi Bashkimi i Operatorėve Ekonomik (BOE) MALBERTEX shpk (5%) dhe ARISA shpk (95%), nuk arriti tė plotėsojė kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2.3.1 “Kapaciteti teknik” tė Kritereve tė Vecanta pėr Kualifikim, sepse anėtari i BOE, ARISA shpk me pėrqindje tė pjesėmarrjes 95%, nuk ka arritur tė provojė realizimin e furnizime tė mėparshme, tė ngjashme tė kryera gjatė 3 (tre) viteve tė fundit nga data e zhvillimit tė procedurės, nė vlerėn prej 40% tė vlerės sė fondit limit (72.296.292 Lekė), nė pėrputhje me pėrqindjen e pjesėmarrjes nė furnizim, tė pėrcaktuar nė akt marrėveshje. • Ofertuesi Bashkimi i Operatorėve Ekonomik (BOE) MALBERTEX shpk (5%) dhe ARISA shpk (95%), nuk arriti tė plotėsojė kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2.3.4 “Kapaciteti teknik” tė Kritereve tė Vecanta pėr Kualifikim, sepse anėtari i BOE MALBERTEX shpk (5%) nuk arriti tė provojė se disponon ambient tė prodhimit, nė pronėsi apo nė forma tė tjera ligjore tė posedimit.

  3. MARSI & AL-SUMMER CONF SRL :
  • Ofertuesi Bashkimi i Operatorėve Ekonomik MARSI-AL dhe Summer Conf s.r.l., nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2.3.11 “Oferta Teknike” tė Kritereve tė Vecanta pėr Kualifikim, sepse nuk ka paraqitur skedė teknike dhe deklaratė vėrtetėsie nga laboratori, pėr lėndėn material reflektiv tė kėrkuar nė Aneksin Nr.1 (Specifikimet Teknike) ku pėr artikujt qė pėrmbajnė elementė reflektikiv nė listėn e testimeve qė duhet tė shoqėrojnė ofertėn teknike tė kėtyre artikujve dhe referencat pėr metodat e kryerjes sė kėtyre testimeve, pėrfshihet edhe testimi pėr standardin pėr shiritat reflektivė dhe veshjet pėr sigurinė nė punė.
  • Ofertuesi bashkimi i operatorėve ekonomik Marsi-Al dhe Summer Conf s.r.l., nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2.3.11 “Oferta teknike” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, sepse nuk ka paraqitur modelet fizike nė pėrputhje me Aneksin Nr.1 Specifikimet Teknike, pasi nė mostrat e dorėzuara pėr artikujt bluzė me mėngė tė shkurtra pėr femra dhe meshkuj, pėr punonjėsit e policisė sė rendit, bluzė me mėngė tė shkurtra pėr femra dhe meshkuj, pėr punonjėsit e njėsisė speciale “shqiponja”, bluzė me mėngė tė shkurtra pėr femra dhe meshkuj, pėr punonjėsit e policisė rrugore, bluzė me mėngė tė shkurtra pėr femra dhe meshkuj, pėr punonjėsit e policisė sė shtetit me shėrbim pranė plazheve , bluzė me mėngė tė shkurtra pėr femra dhe meshkuj, pėr punonjėsit e policisė sė shtetit, pantallona verore pėr meshkuj, pėr punonjėsit e policisė sė shtetit, pantallonat dhe fundi veror pėr femra, pėr punonjėset e policisė sė shtetit, pantallona doku pėr forcat e ndėrhyrjes sė shpejtė , pantallona doku pėr femra dhe meshkuj nė struktura tė ndryshme tė policisė sė shtetit , pantallona tė shkurtra pėr punonjėsit e policisė sė shtetit me shėrbim pranė plazheve, kostumi taktik pėr femra dhe meshkuj, pėr punonjėsit e policisė sė shtetit, rezulton se mungojnė etiketat prej tekstili, nė tė cilat duhet tė shkruhet ky informacion: emri i fabrikės, viti i prodhimit, pėrmasa, pėrbėrja dhe instruksionet e mirėmbajtjes.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data