Open Procurement Albania

Loti II: Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Repartin Special Renea

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Reparti I Policise RENEA Tirane
Objekti i Tenderit Loti II: Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Repartin Special Renea
Nr. Reference REF-08029-02-14-2019
Vlera / Fondi Limit 36 018 910,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues DAJTI PARK 2007 SHPK
NIKA SHPK
ALAR FOOD & SERVICE SHPK
OLTA SHARRA SHARRA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NIKA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 31 705 276,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1) ALAR FOOD & SERVICE” SHPK: • Bazuar dokumentacionit tė dorėzuar ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2(c) te seksionit 3.3 “Kapaciteti Teknik”, pasi Leja e Mjedisit tipi C, kodi III.1.A e paraqitur nga ky operator rezulton qe te jete jo ne pėrputhje me adresėn e ambientit te paraqitur ne kontratėn e qerase ku ky operator do te zhvilloje aktivitetin.

  2) Olta Sharra Sharra :
  • Ofertuesi nuk plotėson pikėn 1, 2, 3, 4 tė seksionit 3.1 “kapaciteti ligjor/profesional” tė kritereve tė veēanta pėr kualifikim, sepse ka paraqitur certifikata pėr sistemin e menaxhimit te cilėsisė (ISO 9001), sisteme e menaxhimit tė sigurisė ushqimore (ISO 22000), sistemin e menaxhimit te shėndetit dhe sigurimit ne pune (OHSAS-18001) dhe sisteme tė menaxhimit tė mjedisit (ISO 14001) tė lėshuara nga organ i vlerėsimit tė konformitetit i pa akredituar nga ndonjė organizėm kombėtar i akreditimit ose organizėm ndėrkombėtar akreditues i njohur nga Republika e Shqipėrisė.
  Nga verifikimet e kryera nė zbatim tė Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė nė fuqi nga data 20.03.2018, nė organizmat akreditues nėnshkrues tė marrėveshjes sė njohjes reciproke me EA, ILAC dhe IAF, sipas Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė, EAS International nuk rezulton i akredituar pėr ISO 9001, ISO 22000, OHSAS 18001, ISO 14001.
  • Duke u bazuar nė dokumentet e dorėzuara nga operatori “Olta Sharra Sharra”pf, pėr tė provuar pasjen e numrit tė punonjėsve tė kualifikuar, sipas profesioneve nė tabelėn e pikės 6, tė kapacitetit Teknik nė DT, ekzistencėn e tyre nė liste pagesat pėr periudhėn e kėrkuar janar-dhjetor 2018 dhe pasjen e dokumentacionit pėrkatės pėr secilin punonjės sipas pikės 5, tė kapacitetit Teknik nė DT (kontrate pune, libreze pune, librezė shėndetsore, diplomė ose ēertifikatė kualifikimi), pas shqyrtimit e vlerėsimit tė pėrputhshmėrisė sė dokumenteve tė dorėzuar me kėrkuar nė dokumentat e tenderit, rezulton se ato nuk pėrputhen me kodet e profesioneve nė listėpagesat pėr periudhėn e kėrkuar, bazuar nė VKM nr.514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve”, pra ofertuesi nuk e pėrmbush kapacitetin teknik tė kėrkuar nė DT. Konkretisht nga 13 persona tė kėrkuar si ndihmės kuzhinier, te rregullt sipas listė pagesės (kodit) janė vetėm 12 persona
  Arsyeja e Anulimit Bazuar nė Ligjin Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” i ndryshuar, neni 24, pika 1 a): “pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik autoriteti kontraktor anulon procedurėn e prokurimit.

  Mė datėn 09.04.2019, operatori ekonomik i shpallur fitues “NIKA” SHPK, ka paraqitur nė SPE deklaratėn pėr tėrheqje nga procedura e prokurimit pėr lotin I dhe pėr lotin II.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontrates ne sistem.docx
  Dokumentet e Tenderit.doc
  NJOFTIM FITUESI- SISTEM.docx
  Dokumentet e Tenderit.doc
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data