Open Procurement Albania

Loti II Blerje bateri per automjete.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Blerje pjesėsh ndėrrimi pėr automjete, pėr shėrbimet profilaktike: Loti II Blerje bateri per automjete.
Nr. Reference REF-81835-08-02-2018
Vlera / Fondi Limit 11 207 150,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 27-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues KAPPA - OIL SHPK
ALKED KOPAĒI SHPK
ALEN - CO SHPK
RA-MI KOMPANI SHPK
KADIU SHPK
C.A.A. SHPK
A R B L E V SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Alked Kopaēi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 280 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nga ofertuesi Alked Kopaci p.f nr. 921 prot., datė 24.09.2018. Procedura ėshtė pezulluar deri nė shqyrtimin e ankesės dhe marrjen e vendimit nė lidhje me tė.
  Me shkresėn nr.921/1prot., datė 25.09.2018 “Kthim pėrgjigje” drejtuar ofertuesit “Alked Kopaci” p.f ėshtė njoftuar ky i fundit se ankesa e tij nuk ėshtė marrė parasysh nga Organi Qėndror Blerės.
  Ne bazė tė vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik 821/2018 datė 05.12.2018 ėshtė bėrė rivlerėsimi i procedurės.
  Nė Organin Qėndror Blerės ėshtė paraqitur ankesė nga ofertuesi “Kappa Oil” shpk nr. 1303 prot., datė 17.12.2018 dhe me shkresėn nr. 1303/1 prot., 19.12.2018 “Kthim pėrgjigje”drejtuar ofertuesit “Kappa Oil” shpk ėshtė njoftuar ky i fundit se ankesa e tij nuk ėshtė marrėparasysh nga Organi Qėndror Blerės.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1) “Kappa Oil” sh.p.k :
  • Nė zbatim tė Vendimit nr.821/2018 datė 05.12.2018 tė KPP-sė, ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė DT, sepse nė katalogėt e prodhuesit tė baterive nuk gjejnė pasqyrim tė gjitha specifikimet teknike qė autoriteti ka kėrkuar shprehimisht nė Shtojcėn 10 tė DT.

  2) Arsyet e skualifikimit tė ofertuesit C.A.A.:
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentat e kėrkuar nė DT. 2. Ofertuesi nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  3) Arsyet e skualifikimit tė ofertuesit A R B L E V :
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentat e kėrkuar nė DT. 2. Ofertuesi nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  4) Arsyet e skualifikimit tė ALEN - CO shpk :
  • Ofertuesi nuk arriti tė paraqesė Autorizim nga Prodhuesi ose nga Distributori i Autorizuar nga Prodhuesi ku tė vėrtetohet lidhja midis Distributorit tė Autorizuar dhe Prodhuesit, pėr tregtimin e mallrave objekt prokurimi, sepse ofertuesi ka paraqitur vetėm autorizim pėr tregtimin e baterive nga njė kompani, pėr tė cilėn nuk arriti tė provojė lidhjen me prodhuesin e baterive.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-81835-08-02-2018
  njoftim fituesi loti 2.docx
  njoftim kontrate sistem.docx
  DST PERFUNDIMTARE - MALLRA PROFILAKTIKA (00000002).doc
  Shtojca 1 goma profilaktika.docx
  Shtojca 1 bateri profilaktika.docx
  Njoftimi i Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data