Open Procurement Albania

Loti 5 Ministria e Bujqėsisė dhe Zhvillimit Rural

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Ministria e Bujqesise dhe Zhvillimit Rural
Objekti i Tenderit Loti 5 Ministria e Bujqėsisė dhe Zhvillimit Rural
Nr. Reference REF-81814-08-02-2018
Vlera / Fondi Limit 4 992 110,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 27-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues MENI SHPK
DAJTI PARK 2007 SHPK
EURO-ALB SHPK & KLAUS SHPK
ALTEC SHPK
ANADA SHPK & SHPRESA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Meni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 450 124,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s kualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:


  1- ANADA SHPK & SHPRESA SHPK:
  • Ofertuesi nuk plotėson pikėn 8 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, sepse anėtari i bashkimit tė opėratorėve ekonomik “Anada shpk” ka paraqitur certifikata pėr sistemin e manaxhimit te cilesise (ISO 9001) dhe sistemin e menaxhimit te shėndetit dhe sigurimit ne pune (OHSAS-18001), tė lėshuara nga organ i vlerėsimit tė konformitetit i paakredituar nga ndonjė organizėm kombėtar i akreditimit ose organizėm ndėrkombėtar akreditues i njohur nga Republika e Shqipėrisė. Nga verifikimet e kryera nė zbatim tė Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė nė fuqi nga data 20.03.2018, nė organizmat akreditues nėnshkrues tė marrėveshjes sė njohjes reciproke me EA, ILAC dhe IAF, sipas Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė, EAS International nuk rezulton i akredituar pėr ISO 9001 dhe OHSAS 18001.

  2- KLAUS SHPK dhe EURO-ALB SHPK:
  • Ofertuesi nuk plotėson pikėn 6 tė seksionit 3.3 “kapaciteti teknik” tė DT, sepse certifikatat e paraqitura pėr sistemin e menaxhimit tė cilėsisė (ISO 9001) dhe sistemin e menaxhimit tė shėndetit dhe sigurimit nė punė (OHSAS-18001), nuk janė lėshuar nga njė organ i vlerėsimit tė konformitetit i akredituar nga njė organizėm kombėtar i akreditimit ose organizėm ndėrkombėtar akreditues i njohur nga Republika e Shqipėrisė. Nga verifikimet e kryera nė zbatim tė Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė nė fuqi nga data 20.03.2018, nė organizmat akreditues nėnshkrues tė marrėveshjes sė njohjes reciproke me EA, ILAC dhe IAF, sipas Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė, EAS International nuk rezulton i akredituar pėr ISO 9001 dhe OHSAS 18001.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data