Open Procurement Albania

Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Rajonal Berat.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Shėrbim gatimi dhe shpėrndarje ushqimi pėr Spitalin Rajonal Berat.
Nr. Reference REF-83297-08-17-2018
Vlera / Fondi Limit 3 335 586,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues SORI-AL
ALAR FOOD & SERVICE
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALAR FOOD & SERVICE
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 738 290,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat u paraqiten nga “SORI AL” ka marrė pėrgjigje nė datė 11.09.2018 me shkresėn nr.866/1.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. SORI-AL :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar si Kapacitet Teknik, nė pikėn 4 tė seksionit 3.3 tė Kritereve tė Vecanta pėr Kualifikim tė DT, sepse nuk arriti tė paraqesė njė ēertifikatė qė vėrteton menaxhimin pėr sigurinė ushqimore - analizėn e rreziqeve dhe pikat kritike tė kontrollit (HACCP) tė shoqerisė SORI-AL shpk.
  Ēertifikata e paraqitur N.11928 nuk ėshtė lėshuar nga njė organ i vlerėsimit tė konformitetit i akredituar nga njė organizėm kombėtar ose nga njė organizėm ndėrkombėtar akreditues i njohur nga Republika e Shqipėrisė.
  Subjekti Certiquality s.r.l (Istituto di Certificazione della Qualita, Italy) lėshues i certifikatės sė paraqitur N:11928, nga verifikimet e kryera nė zbatim tė Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė nė fuqi nga data 20.03.2018, nuk rezulton i akredituar pėr certifikimin e menaxhimit tė sigurisė ushqimore - analizės sė rreziqeve dhe pikave kritike tė kontrollit (HACCP).
  Po ashtu nė certifikatėn e lėshuar nuk rezulton kush ėshtė organizmi akreditues kombėtar/ndėrkombėtar pėr OVK Certiquality s.r.l Italy. Nga verifikimi i bėrė nė organizmat akreditues nėnshkrues tė marrėveshjes sė njohjes reciproke me EA, ILAC dhe IAF, sipas Rekomandimit tė pėrbashkėt tė APP-sė dhe DPA-sė, nuk rezulton qė OVK Certiquality s.r.l tė jetė i akredituar nga ndonjė prej tyre pėr HACCP.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftim lidhje kontrate SISTEM.doc
  Dokumentat e Tenderit.doc
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data