Open Procurement Albania

Blerje kepuce per Drejtorine e Pergjithshme te Burgjeve

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anulimi dy herė radhazi ėshtė precedent qė legjitimon qė gara e hapur tė zėvendėsohet me negocime tė drejtpėrdrejta

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve
Objekti i Tenderit Blerje kepuce per Drejtorine e Pergjithshme te Burgjeve
Nr. Reference REF-38246-10-04-2019
Vlera / Fondi Limit 27 807 583,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues BLERINA SADIKU
EN&AD
EURO 2001
GENC TAAHHUT GIYIM TEKSTIL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 550 leke pa TVSH shumatorja e ēmimeve pėr njėsi.
  Data e shpalljes sė fituesit 16-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Jo mė vonė se 75 (shtatėdhjetė e pesė) ditė nga lidhja e ēdo kontrate.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje: Vendimi nr. 1908/2 datė 02.12.2019 pėr operatorin ekonomik “BLERINA SADIKU” PF.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. “EN & AD” SHPK:
  • Ofertuesi nuk arriti tė pėrmbushė pikėn 1 tė “Kapacitetit teknik” pasi dokumentacioni i paraqitur nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nuk plotėson vlerėn minimale tė kėrkuar. Kontratat e paraqitura pėr furnizime me artikuj tė ndryshėm uniforma, kapele, grada rrip etj, nuk konsiderohen si kontrata tė ngjashme me objektin e prokurimit.

  2. “EURO 2001” SHPK:
  • Ofertuesi skualifikohet pasi nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1, gėrma “dh” tė kritereve tė veēanta pėr kualifikim tė dokumenteve tė tenderit, duke mos arritur tė vėrtetojė se ka shlyer tė gjitha detyrimet e maturuara tė energjisė elektrike.
  • Ofertuesi nuk arriti tė pėrmbushė pikėn 5 tė “Kapacitetit teknik” nė lidhje me artikujt Kėpucė gjysma pėr burra/pėr gra dhe kėpucė me qafa stėrvitje , pasi nga ana e operatorit ekonomik, fletė analiza laboratorike, pėr specifikimin teknik (Rezistenca nė zgjatje; pėr lėndėn e parė, e paraqitur prej tij nuk ėshtė sipas specifikimeve teknike tė kėrkuara ne DT .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Operatori fitues eshte "GENC TAAHHUT GIYIM TEKSTIL" LTD me seli ne Stamboll dhe adresa: Qendra Tregtare Gjeneral Ali Riza Gurcan Ave. Merter Nr:2/21, Stamboll, Turqi.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-38246-10-04-2019
  njoftimi i kontrates -sistem.docx
  DOKUMENTAT E TENDERIT.docx
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Blerje kepuce per Drejtorine e Pergjithshme te Burgjeve

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve
  Objekti i Tenderit Blerje kepuce per Drejtorine e Pergjithshme te Burgjeve
  Nr. Reference REF-30010-07-10-2019
  Vlera / Fondi Limit 27 807 583,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 11-07-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-08-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 05-08-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 75 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nuk ėshtė paraqitur asnjė ofertė brenda afateve kohore.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-30010-07-10-2019
  njoftimi i kontrates -sistem.docx
  DOKUMENTAT E TENDERIT.docx
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit

  Blerje kėpucė pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Burgjeve

  Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve
  Objekti i Tenderit Blerje kėpucė pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Burgjeve
  Nr. Reference REF-17182-04-08-2019
  Vlera / Fondi Limit 27 807 583,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 09-04-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-05-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 03-05-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Afati i fundit i lėvrimit tė artikujve tė uniformės duhet tė jetė brenda 75 (shtatėdhjetė e pesė) ditėve nga lidhja e cdo kontrate.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-17182-04-08-2019
  njoftimi i kontrates -sistem.docx
  DOKUMENTAT E TENDERIT.docx

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data