Open Procurement Albania

Loti I. Blerje e dy kabineteve per mbajtjen e reagenteve kimike dhe solventeve pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Doganave
Objekti i Tenderit Loti I. Blerje e dy kabineteve per mbajtjen e reagenteve kimike dhe solventeve pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave.
Nr. Reference REF-82671-08-10-2018
Vlera / Fondi Limit 940 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-08-2018 
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 06-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues FEDOS SHPK
TRINITY TRADE COMPANY SHPK
BIOMETRIC ALBANIA SHPK
KRIJON SHPK
ALMedical SHPK
PAERA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS shpk
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 796 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 75 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “ALMedical” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson specifikimet teknike tė pajisjeve laboratorike: Kabinet pėr mbajtjen e reagentėve kimik dhe tė solventėve tė pėrcaktuara nė shtojcėn 10 tė DT, sepse tė dhėnat teknike tė katalogut tė paraqitur nė gjuhėn shqipe nuk janė nė pėrputhje me tė dhėnat teknike tė kėrkuara pėr kėtė pajisje nga autoriteti kontraktor, e konkretisht nuk plotėson disa nga specifikimet teknike tė pėrcaktuara nė pikat 5,6,7,9,13,14 dhe 15 pėr kėtė pajisje .

  2. Operatori ekonomik “PAERA” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson kapacitetin ligjor profesional, kapacitetin ekonomik-financiar dhe kapacitetin teknik, tė pėrcaktuara nė seksionet 2.1, 2.2 dhe 2.3 tė kritereve te vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse nuk ka paraqitur asnjė dokument pėr tė provuar plotėsimin e tyre.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data