Open Procurement Albania

LOTI I Blerje dertegjent, dizinfektant dhe aromatizues

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit LOTI I Blerje dertegjent, dizinfektant dhe aromatizues:

Jane identifikuar si operator ekonomik te suksesshėm:
• “DIMEX” SHPK, me vlere tė ofertuar (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi): 5,637 lekė pa TVSH;
•“AN&RA” SHPK, me vlere tė ofertuar (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi): 5,990 lekė pa TVSH;
• “ANBIM” SHPK + “ARDENO” SHPK, me vlere tė ofertuar (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi): 6,958 lekė pa TVSH .
Nr. Reference REF-21345-05-09-2019
Vlera / Fondi Limit 1 320 010,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 20-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues ANBIM” SHPK & “ARDENO SHPK
AN&RA SHPK
ATLANTIK 3 SHPK
DIMEX SHPK
PASTRIME SILVIO SHPK
SHPIRAGU SHPK
EUROMEGA 2010 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 18-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Nga lidhja e kontratės/kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “EUROMEGA 2010” SHPK:
  Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 tė seksionit 2.2 “Kapaciteti ekonomik dhe financiar” tė shtojcės 9 tė DT-sė, pasi nuk arriti tė paraqesė kopje tė deklaratave tė xhiros vjetore ose vėrtetim nga administrata tatimore, pėr xhiron e realizuar nė tre vitet e fundit nga data e zhvillimit tė procedurės, nė vlerėn mesatare jo mė tė vogėl se 40% tė vlerės sė fondit limit pėr Lotin I.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-21345-05-09-2019
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data