Open Procurement Albania

Kontrate ne baze te nje Marreveshje kuader : Loti I. “Sigurim tė detyrueshėm tė mjeteve motorrike TPL”.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Reparti Ushtarak Nr.3001 Komanda e Forcave Ajrore Tirane
Objekti i Tenderit Kjo kontratė me palė Komanden e Forcave Ajrore Tirane dhe me operatorin ekonomik Atlantik-Shoqeri Sigurimesh, me Objekt: “Loti I. “Sigurim tė detyrueshėm tė mjeteve motorrike TPL” e lidhur nė datė 13-07-2018 , ėshtė bėrė nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr nr. REF: 63893-04-19-2018.
Nr. Reference REF-63893-04-19-2018
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Lloji i Procedurės Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 14-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ALB-SIGURACION
SIGAL UNIQA Group AUSTRIA
Atlantik-Shoqeri Sigurimesh
Operator Ekonomik Kontraktues
 •  Atlantik - Shoqeri Sigurimesh
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 197 691,20
  Data e lidhjes sė kontratės 13-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “ALB-SIGURACION” SHA:
  • Tabela e vecantė e autoritetit kontraktor Komanda e Forcės Tokėsore (KFT) ėshtė plotėsuar nga ofertuesi me vlerėn totale 10.041.055 Lekė pa TVSH, duke tejkaluar fondin limit prej 10.040.412 Lekė qė autoriteti kontraktor ka pėrcaktuar nė tabelėn e vecantė pėr Komandėn e Forcės Tokėsore (KFT) nė shtojcėn 9 tė DT.

  2. Operatori ekonomik “SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA:
  • Nuk ka plotėsuar kriterin e pėrcaktuar nė “SHĖNIM” tek pika 3.3 Kapaciteti Teknik i Kritereve tė Vecanta pėr Kualifikim tė DT, sepse ofertuesi ka deklaruar ēmime tė ndryshme tė primeve tek tabela e pėrgjithshme dhe tabelat e vecanta tė autoriteteve kontraktore, pėr klasat: B1/1, B1/2, B2/2, A1/2, B2/1, C1, D2, D1, dhe kategoria G.
  Po ashtu, nė tabelėn pėrmbledhėse TPL tė plotėsuar nga ofertuesi, janė konstatuar gabime aritmetike nė pėrllogaritjen e vlerės dhe shuma nė total e ofruar prej 36.070.400 lekė rezulton nė vlerėn 36.125.480 Lekė, vlerė e cila ėshtė mė e madhe se fondi limit prej 36.070.400 Lekė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data