Open Procurement Albania

Kontrate ne baze te nje Marreveshje kuader : Loti II. “Sigurim kasko tė mjeteve motorike”

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Objekti i Tenderit Kjo kontratė me palė Institutin i Shėndetit Publik Tiranė dhe me operatorin ekonomik Atlantik-Shoqeri Sigurimesh, me Objekt: Loti II. “Sigurim kasko tė mjeteve motorike” e lidhur nė datė 16-07-2018 , ėshtė bėrė nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr nr. REF: 63896-04-19-2018.
Nr. Reference REF-63896-04-19-2018
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Lloji i Procedurės Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 14-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues ALB-SIGURACION
SIGAL UNIQA Group AUSTRIA
Atlantik-Shoqeri Sigurimesh
Operator Ekonomik Kontraktues
 •  Atlantik - Shoqeri Sigurimesh
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 919 960,32
  Data e lidhjes sė kontratės 16-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “ALB-SIGURACION” SHA:
  • Nuk ka plotėsuar saktė Shtojcėn 1 “Formulari i Ofertės Ekonomike”, sepse cmimi total i ofertės i deklaruar nė shtojcėn 1 prej 5.999.995 Lekė (pa TVSH) ėshtė i ndryshėm nga cmimi total i ofertės i vendosur nė tabelėn e pėrgjithshme prej 5.599.995 Lekė (pa TVSH).
  • ) Tabela e vecantė e autoritetit kontraktor Policia Ushtarake ėshtė plotėsuar nga ofertuesi me vlerėn totale 2.011.134 Lekė pa TVSH, duke tejkaluar fondin limit prej 2.010.851 Lekė qė autoriteti kontraktor ka pėrcaktuar pėr Policinė Ushtarake nė tabelėn e vecantė nė shtojcėn 9 tė DT.

  2. Operatori ekonomik “SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA:
  • Nuk ka plotėsuar saktė tabelėn e pėrgjithshme dhe tabelat e vecanta, sepse nė kolonėn “Primi qė paguhet” ėshtė vendosur vlera nė lekė pėr njė njėsi dhe jo vlera nė lekė pėr sasitė e kėrkuara nga A.K. Po ashtu, nė tabelėn e pėrgjithshme dhe tabelat e vecanta tė plotėsuara nga ofertuesi, janė konstatuar gabime aritmetike nė pėrllogaritjen e nėntotaleve tė primit qė paguhet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data