Open Procurement Albania

Kontrate ne baze te nje Marreveshje kuader : Loti I. “Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash”.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Objekti i Tenderit Kjo kontratė me palė Ministrine e Infrastruktures dhe Energjise dhe me operatorin ekonomik BOLT SHPK , me Objekt: “Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash” e lidhur nė datė 11-12-2018 , ėshtė bėrė nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr nr. REF: 87472-09-26-2018.
Nr. Reference REF-87472-09-26-2018
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Lloji i Procedurės Kontratė nė bazė tė njė Marrėveshje Kuadėr
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-10-2018 
Data e mbajtjes sė tenderit 30-10-2018 
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues BOLT SHPK
ERZENI/ SH SHPK
M. LEZHA SHPK
Trinity Trade Company shpk & W.CENTER SHPK
E M K O SHPK
ERALD SHPK
BUNA SHPK
SHAGA SHPK
RO-AL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BOLT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 27-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 13 378 200,00
  Data e lidhjes sė kontratės 11-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1) Operatori ekonomik “RO-AL SHPK” shpk:
  • Ofertuesi nuk plotėson kriteret e pėrgjithshme pėr kualifikim sepse nuk ka paraqitur vetėdeklaratė me shkrim sipas Shtojcės 8.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriteret e pėrcaktuara nė gėrmat “b”, “c” dhe “d” tė pikės 2/1 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim, sepse nuk ka paraqitur deklaratat sipas shtojcės 6 dhe shtojcės 7 tė DT. Po ashtu, vėrtetimi i lėshuar nga OSHEE sh.a nuk pėrfshin shlyerjen e detyrimit tė maturuar tė energjisė elektrike tė muajit gusht 2018.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriteret e pėrcaktuar nė pikėn 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 dhe 9 tė seksionit 2.3 ”Kapaciteti teknik” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse nuk ka paraqitur dokumentacion pėr tė provuar pėrmbushjen e kėtyre kritereve teknike.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė gėrmėn “ē” tė pikės 2/1 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.

  2) Operatori ekonomik “EMKO” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė gėrmėn “ē” tė pikės 2/1 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse ka tejkaluar fondin limit tė autoritetit kontraktor D.P.Policisė. Ofertuesi ka plotėsuar dhe ofertuar pėr dy tabelat e vecanta tė autoritetit kontraktor D.P.Policisė nė vlerėn 23.914.800 lekė (pa TVSH), pra 183.366 leke (pa TVSH) mbi fondin limit tė kėtij autoriteti nė vlerėn prej 23.731.434 leke (pa TVSH). Vlera e ofertuar e tejkalon buxhetin e autoritetit kontraktor tė parashikuar pėr kėtė procedurė.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 4 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse nė deklaratėn e paraqitur pėr 3 (tre) nga artikujt qe nuk janė prodhime druri (makinė grirėse letre, ndricues statik, ndricues tavoline), nuk pėrcaktohet kompania prodhuese dhe vendi i origjinės sė tyre.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 7 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse nuk ka paraqitur foto tė ambienteve tė punės (prodhimi ose magazinimi).
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 9 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse nuk ka paraqitur katalogė / broshura / foto ilustruese ose cdo lloj dokumentacioni tjetėr teknik, ku tė paraqiten specifikimet teknike tė disa prej artikujve qė oferton.

  3) Operatori ekonomik ”SHAGA” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė gėrmėn “ē” tė pikės 2/1 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse ka tejkaluar fondin limit tė autoritetit kontraktor D.P.Policisė. Ofertuesi ka plotėsuar dhe ofertuar pėr dy tabelat e vecanta tė autoritetit kontraktor D.P.Policisė nė vlerėn 24.529.800 lekė (pa TVSH), pra 798.366 leke (pa TVSH) mbi fondin limit tė kėtij autoriteti nė vlerėn prej 23.731.434 leke (pa TVSH). Vlera e ofertuar e tejkalon buxhetin e autoritetit kontraktor tė parashikuar pėr kėtė procedurė.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 9 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse katalogėt / broshurat / fotot ilustruese tė paraqitura, nuk pėrmbushin specifikimet teknike tė artikujve qė oferton.

  4) Trintity Trade Company & W.Center”
  • Ofertuesi BOE - Trintity Trade Company & W.Center, nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 3 tė seksionit 2.1 “Kapaciteti ligjor-profesional” sepse anėtari i BOE – W.CENTER ka paraqitur njė ēertifikatė pėr cilesine e menaxhimit te shendetit dhe sigurise ne pune OHSAS 18001:2007, tė lėshuar nga njė organ i vlerėsimit tė konformitetit Royalcert i paakredituar pėr OHSAS 18001:2007 nga ndonjė organizėm kombėtar ose ndėrkombėtar akreditues.

  5) Operatori ekonomik ”ERALD” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.2 ”Kapaciteti ekonomik-financiar”, sepse nuk ka paraqitur kopje tė certifikuar tė bilancit tė vitit 2017.
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 ”Kapaciteti teknik”, sepse nuk ka paraqitur dokumentacion pėr te pakten 1 (nje) punonjes tė punėsuar si Inxhinier druri (nuk ka paraqitur diplome dhe kontratė pune tė vlefshme).

  6) Operatori ekonomik ” BUNA” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 2, tė seksionit 2.3 ”Kapaciteti teknik” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse nuk ka paraqitur dokumentacion pėr te pakten 1 (nje) punonjes tė punėsuar si Inxhinier druri (nuk ka paraqitur diplome dhe kontratė pune tė vlefshme).
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė gėrmėn ”d” tė pikės 2/1 tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, sepse vėrtetimi i lėshuar nga OSHEE sh.a nuk pėrfshin shlyerjen e detyrimit tė maturuar tė energjisė elektrike tė muajit gusht 2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data