Open Procurement Albania

Loti I. “Blerje pajisjesh laboratorike pėr Qendrėn e Transferimit tė Teknologjive Bujqėsore Fushė Krujė”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Qendra e Transferimit Te Teknologjive Bujqesore Fushe Kruje
Objekti i Tenderit Loti I. “Blerje pajisjesh laboratorike pėr Qendrėn e Transferimit tė Teknologjive Bujqėsore Fushė Krujė”.
Nr. Reference REF-82155-08-06-2018
Vlera / Fondi Limit 2 083 333,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues KRIJON
ALBITAL-CANON
ALMA BUNDO
EUROMED
ALMedical
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 840 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “ALBITAL-CANON” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriteret e pėrgjithshme tė pranimit/kualifikimit tė pėrcaktuara nė shtojcėn 9, pika 1, pasi nga verifikimet e nevojshme mbi vėrtetėsinė e informacionit tė deklaruar nga operatori ekonomik rezulton se nuk ka nė fushėn e veprimtarisė objektin e prokurimit ose objekt tė ngjashėm ku tė pėrfshihet objekti i prokurimit.
  • Ofertuesi ka paraqitur Deklaratėn mbi Konfliktin e Interesave jo nė pėrputhje me formatin e miratuar tė DST sipas Shtojcės 7, sepse mungon paragrafi qė lidhet me konfliktin e interesave me zyrtarėt e nivelit tė mesėm drejtues.
  • Ofertuesi nuk plotėson specifikimet teknike tė 6 pajisjeve laboratorike: Flame fotometėr me pompė, pH metėr, Konduktometėr, Spektrofotometėr, Pajisje disgregimi (djegie) Kjeldahl, Distilator uji, tė pėrcaktuara nė shtojcėn 10 tė DT, sepse tė dhėnat teknike tė katalogut tė paraqitur nė gjuhėn shqipe nuk janė nė pėrputhje me tė dhėnat teknike tė kėrkuara pėr kėto pajisje nga autoriteti kontraktor.”

  2. Operatori ekonomik “ALMA BUNDO” p.f. :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 1 tė seksionit 2.1 “Kapaciteti ligjor/ profesional i operatorėve ekonomikė” tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim tė DT, nuk vėrtetohet lidhja midis distributorit tė autorizuar dhe prodhuesit sepse dokumenti “Autorizim_Falc_Maj_Alb” i paraqitur nuk ėshtė nė gjuhėn shqipe ose i pėrkthyer e noterizuar nė gjuhėn shqipe.
  • Ofertuesi ka paraqitur njė deklaratė mbi pėrmbushjen e garancisė nga njė shoqėri pėr tė cilėn nuk ka arritur tė provojė se ėshtė distributor i autorizuar nga prodhuesi, duke mos plotėsuar pikėn 4 tė seksionit 2.3 “Kapacitetit teknik” tė DT. 3. Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentat e kėrkuar pėr tė vėrtetuar plotėsimin e kritereve tė pėrcaktuara nė pikat 2, 3 dhe 5 tė seksionit 2.3 “Kapacitetit teknik” tė DT.”

  3. Operatori ekonomik “EUROMED” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson specifikimet teknike tė 5 pajisjeve laboratorike: Spektrofotometėr, pH metėr, Konduktometėr, Pajisje disgregimi (djegie) Kjeldahl, Distilator uji, tė pėrcaktuara nė shtojcėn 10 tė DT, sepse tė dhėnat teknike tė katalogut tė paraqitur nė gjuhėn shqipe nuk janė nė pėrputhje me tė dhėnat teknike tė kėrkuara pėr kėto pajisje nga autoriteti kontraktor si dhe nė katalogun e pėrkthyer nuk evidentohen disa nga tė dhėnat kryesore tė pajisjeve.

  4. Operatori ekonomik “ALMedical” shpk:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data