Open Procurement Albania

Loti II. “Blerje e aparatit pėr analizimin e tensionit tė shpimit pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave”.

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Doganave
Objekti i Tenderit Loti II. “Blerje e aparatit pėr analizimin e tensionit tė shpimit pėr Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Doganave”.
Nr. Reference REF-82159-08-06-2018
Vlera / Fondi Limit 1 480 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues NOVAMAT SHPK
KRIJON SHPK
ALMedical SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NOVAMAT s
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 222 222,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka patur ankesė nga operatori ekonomik “KRIJON SHPK”, me nr.916 prot. datė 21.09.2018.
  Me anė tė shkresės nr.916/1prot. datė 25.09.2018 “Kthim pėrgjigje”, Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave mori vendim dhe njoftoi ofertuesin ankimues mbi mospranimin e ankesės.
  Nė pėrfundim tė afatit ligjor tė ankimimit pranė Komisionit tė Prokurimit Publik nuk ėshtė paraqitur asnjė ankesė nga ofertuesit pėr kėtė Lot.

  Ėshtė skualifikuar ofertuesi i mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “ALMedical” shpk :
  • Ofertuesi nuk plotėson specifikimet teknike tė pajisjes laboratorike aparat pėr analizimin e tensionit tė shpimit, tė pėrcaktuara nė shtojcėn 10 tė DT, sepse tė dhėnat teknike tė katalogut tė paraqitur nė gjuhėn shqipe nuk janė nė pėrputhje me tė dhėnat teknike tė kėrkuara nga autoriteti kontraktor pėr kėto pajisje, si dhe nė katalogun e pėrkthyer nuk evidentohen disa nga tė dhėnat kryesore tė pajisjes .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data