Open Procurement Albania

Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Blerje orendish dhe pajisjesh pėr mobilim zyrash
Nr. Reference REF-25377-06-05-2019
Vlera / Fondi Limit 81 041 227,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-06-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues ARDENO
BOLT
ERALD
ERZENI/SH
M. LEZHA
RO –AL
MUCA
BUNA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERALD
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 347 620,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės • Arkivi Qendror Teknik i Ndertimit - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  • Dega e Doganės Tiranė - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  • Departamenti i Administratės Publike – Brenda 3 muaj nga lidhja e kontrates
  • Autoriteti Rrugor Shqiptar - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr
  • Ministria pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme - Brenda 20 dite nga lidhja e kontrates
  • Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisė - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr
  • Drejtoria e Pergjithshme e Policise Shtetit (Drejtoria Vendore e Policisė Shkodėr, Reparti Special Renea) - Brenda 45 dite nga lidhja e kontrates
  • Ministria e Brendshme - Nga lidhja e kontratės/ kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nga Organi Qendror Blerės nė datė 26.07.2019.
  Kanė marrė pėrgjigje nga KPP nė datė 25.10.2019.
  Njoftimi i Klasifikimit pas rivlerėsimit ėshtė bėrė nė datė: 22.11.2019.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. “BOLT” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk arriti tė permbushė kriterin e pėrcaktuar nė piken 1 tė Kapacitetit ligjor/prefesional i operatorėve ekonomik, pasi leja mjedisore (autorizim mjedisor) me nr. PN-0118-05-2015, e hedhur si pjesė e ofertės sė tij, ėshtė e leshuar pėr njė adresė, vendodhje, e cila referuar tė dhėnave tė pasqyruara nė ekstraktin historik tregtar nuk figuron nė adresat e deklaruara nė tė cilat ofertuesi ushtron aktivitetin e tij. (Adresa pėr tė cilėn ėshtė lėshuar leja mjedisore nr. PN-0118-05-2015, rezulton tė jetė hequr/mbyllur mė datė 16.04.2019 nga vendodhjet nė tė cilat ofertuesi ushtron aktivitetin e tij).

  2. Arsyet e s’kualifikimit tė “MUCA” SHPK
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentet e kėrkuara nė DT. Nuk ka paraqitur formular oferte.

  3. Arsyet e s’kualifikimit tė “BUNA” SHPK
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė nga dokumentet e kėrkuara nė DT. Nuk ka paraqitur formular oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-25377-06-05-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data