Open Procurement Albania

Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Drejtorine Vendore te Policise Tirane

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Sherbim gatimi dhe shperndarje ushqimi per Drejtorine Vendore te Policise Tirane
Nr. Reference REF-26378-06-13-2019
Vlera / Fondi Limit 7 499 732,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-06-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 24-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues NELSA
DAJTI PARK 2007
SHPRESA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHPRESA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 219 170,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nga Autoriteti Kontraktor me Vendimet nr.1272/2Prot., datė 12.07.2019 dhe nr.1283/1Prot., datė 15.07.2019.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1) Arsyet e skualifikimit tė “NELSA” SHPK :
  • Duke u bazuar nė dokumentet e dorėzuara nga operatori ekonomik, pėr tė provuar pasjen e numrit tė punonjėsve tė kualifikuar, sipas profesioneve nė tabelėn e pikės 4.1, tė kapacitetit Teknik nė DT, ekzistencėn e tyre nė listė pagesat pėr periudhėn e kėrkuar mars-maj 2019 dhe pasjen e dokumentacionit pėrkatės pėr secilin punonjės sipas pikės sė lartpėrmendur, (kontrate pune, libreze pune, librezė shėndetėsorė, diplomė ose certifikatė kualifikimi), pas shqyrtimit e vlerėsimit tė pėrputhshmėrisė sė dokumenteve tė dorėzuara me ato tė kėrkuara nė dokumentet e tenderit, rezulton se ato nuk pėrputhen me kodet e profesioneve nė listė pagesat pėr periudhėn e kėrkuar, bazuar nė VKM nr.514 datė 20.09.2017 “Pėr miratimin e listės kombėtare tė profesioneve”, pra ofertuesi nuk e pėrmbush kapacitetin teknik tė kėrkuar nė DT. Konkretisht nga 10 persona tė kėrkuar si ndihmės kuzhinier/shėrbyes gatimi, kuzhinier, mercelog/kimist/teknolog dhe shofer, tė rregullt sipas listė pagesės (kodit) janė vetėm 8 persona.

  2) Arsyet e skualifikimit tė “DAJTI PARK 2007” SHPK :
  • Ofertuesi nuk plotėson kriterin e pėrcaktuar nė pikėn 4 tė seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” tė shtojcės 7 tė DT-sė pasi nga dokumentacioni i dorėzuar nė mėnyrė elektronike nuk ka paraqitur listė pagesat (E-SIG 025) tė konfirmuara nga administrata tatimore pėr periudhėn prill dhe maj 2019.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  Embassy of USA

  Ky portal është pjesë e projektit të mbështetur financiarisht nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci i Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë.
  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk përfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Departamentit të Shtetit.

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data